به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی "اتاق تاریک" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی روح‌الله حجازی که این روزها در بخش مسابقه پنجمین جشنواره هانوی ویتنام حضور دارد، از نیمه آذرماه روی پرده سینماها خواهد رفت.

مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره هانوی ویتنام شب گذشته با حضور روح‌الله حجازی برگزار شد.

"اتاق تاریک" پنجمین فیلم بلند سینمایی روح‌الله حجازی است که با 11 فیلم از دیگر کشورهای جهان در بخش مسابقه پنجمین جشنواره هانوی ویتنام به رقابت می‌پردازد.

حجازی پیش از این فیلم‌های "در میان ابرها"، "زندگى خصوصى آقا و خانم میم"، "زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو" و "مرگ ماهى" را کارگردانی کرده و "در میان ابرها" نخستین ساخته او در بیست‌وششمین جشنواره فجر سیمرغ بهترین فیلم اول را دریافت کرد. دو فیلم بعدى‌اش "زندگى خصوصى آقا و خانوم میم" و "زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو" هر دو به دلیل ممیزى از جشنواره فجر کنار گذاشته شدند و "زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو" بعد از دو سال توقیف و به دلیل حضور در جشنواره‌هاى خارجى فقط چند نمایش محدود در بخش خارج از مسابقه جشنواره داشت اما هر دوی این فیلم‌ها اکران موفقی در سینماها داشتند.

"اتاق تاریک" روایتگر داستان فرهاد و هاله است که فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده‌اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می‌دهد.‌‎

ساره بیات و ساعد سهیلى با معرفى بازیگر خردسال سید علیرضا میرسالارى بازیگران این فیلم هستند.

اکران "اتاق تاریک" را دفتر پخش "خانه فیلم" به مدیریت سعید خانی بر عهده دارد و عرضه و پخش بین المللی آن بر عهده محمد اطبایی (فیلم‌های مستقل‌های ایرانی) است.