به گزارش هنرآنلاین به نقل از فارس، پیکر پرویز تأییدی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر تلویزیونی، مدرس و مترجم تئاتر صبح امروز، دوم مهر ماه از مقابل خانه سینما و با حضور هنرمندانی چون منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما، مریم معترف، بهزاد فراهانی و سایر هنرمندان تا بهشت زهرا (س) تشییع شد.

در ابتدای این مراسم محسن امیریوسفی رئیس کانون کارگردانان خانه سینما با تسلیت به بازماندگان حملات تروریستی در اهواز گفت: پرویز تأییدی از جوانان دهه چهل بود که در تاریخ تکرار نشدنی است و از بانیان تله تئاتر تلویزیونی محسوب می‌شود که این روزها دیگر وجود خارجی ندارد.

سپس بهزاد فراهانی پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: من از نخستین افرادی بودم که در سال‌های قبل برای یک پروژه از شکسپیر توسط پرویز تأییدی دعوت شدم البته آن پروژه تعطیل شد به این علت که تأییدی معتقد بود تاب دروغ شنیدن ندارد.

وی با بیان اینکه مرحوم تأییدی مرد اخلاق بود و فکر نمی‌کنم کسی از او دلخوری یا ناراحتی داشته باشد اما هیچ چسبندگی با دولت هم نداشت منتها در این سال‌ها کنج عزلت نشست به این علت که صدا و سیمای ما را مناسب نمی‌دانست و معتقد بود تئاتر در آن جایی ندارد. متأسفانه چهل سال بود که نه تأییدی به منزل ما آمده بود و نه من رفته بودم تا این اندازه عزلت نشین شده بود و من از این بابت ابراز خجالت می‌کنم.

فراهانی در پایان گفت: متأسفانه ما به شکل واقعی همدیگر را دوست نداریم و وحدتمان ماندنی نیست و این از ایرادات ما است.

هوشنگ گلمکانی منتقد سینما نیز با بیان اینکه آشنایی نزدیک با زنده یاد تأییدی ندارد، گفت: همین روحیه نشان می‌دهد که امروز جمعیت زیادی برای بدرقه او نیامده‌اند با این حال من او را به لحاظ تئاتر قوی می‌بینم. او در ترجمه و نگارش آثار پررنگ بود و در زمانی که هنوز بازیگران سینما استانیسلاوسکی را نمی‌شناختند او سال‌ها برای بازیگران تئاتر مرجع بود.

در نهایت مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان هم تأکید کرد: تلاش داریم برنامه‌ای برای بررسی آثار تأییدی به عنوان یک تئاتری دلسوز، مترجم و فیلمساز خوب ترتیب دهیم.

مراسم ختم مرحوم تأییدی پنجشنبه 5 مهر ماه ساعت 16/30 تا 18 در مسجد پیامبر (ص) خیابان شریعتی برگزار خواهد شد.