به گزارش هنرآنلاین، ویژه برنامه "ردپای عشق" که در دهه اول محرم هر روز یک سریال خاطره انگیز محرمی را در قالب یک قسمت سینمایی پخش و تحلیل می‌کند، 24 و 25 شهریور سریال "وفا" ساخته محمد حسین لطیفی و "پریدخت" ساخته سامان مقدم را پخش می‌کند.

سریال "وفا " در 12 قسمت 45 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی منصور سهراب پور محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما در سال 1385 است که علیرضا افخمی نگارش آن را بر عهده داشت و در نوروز 85 از این شبکه به پخش رسید. فرهاد اصلانی، فرهاد قائمیان، هانیه توسلی، پوریا پورسرخ،محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، رضاایرانمنش، عدی رعد و حسن عدنان گروه بازیگران این سریال را در بر می‌گیرند. "وفا"داستانی عاشقانه رادربستری جاسوسی پلیسی روایت می‌کند. عوامل موساد برای به دام انداختن یکی ازمهره‌های موثر حزب الله لبنان به نام حسین ابوزید نقشه‌ای رابرای نزدیکی یک جوان یهودی ایرانی بنام ژوبین پناهی به خواهرحسین یعنی وفاابوزید درلبنان طراحی می‌کنند. ژوبین خودقربانی دسیسه‌های عوامل رژیم صهیونیستی است بگونه‌ای که والدینش باتوطئه موسادکشته شده‌اند، اما اکنون بیخبر ازاهداف سازمان واقعا دلباخته وفا می‌شود. اصرار ژوبین وفا را مجاب به ازدواج می‌کند امابا دخالت ماموراطلاعاتی ایران همه چیز برای او روشن می‌شود . ژوبین هم که ازسویی درگیر عشقی واقعی است وازسویی خودرابازیچه می‌بیند تصمیم تازه‌ای می‌گیرد......

"وفا" را باید نقطه عطفی در کارنامه سریال سازی محمد حسین لطیفی دانست که هنوز هم به عنوان یکی از بهترین سریال‌های محرمی شناخته می‌شود. سریالی که شاید بیش از همه برای پوریا پورسرخ، آورده داشت و او به واسطه حضور در آن به شهرت رسید و به شکل حرفه‌ای وارد سینما و حرفه بازیگری شد. سریالی که در عین تم مذهبی و اعتقادی هم قصه عاشقانه‌ای داشت و هم  در ژانر پلیسی قرار می‌گرفت و حتی در دومین جشنواره فیلم پلیس موفق شد جایزه ویژه  هیئت داوران را دریافت کند.

اما "پریدخت" نام مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سامان مقدم بود که در محرم سال ۱۳۸۶ از شبکه دو سیما پخش شد. این  سریال روایت "پریدخت" دختر یکی از معتمدین بازار است که چند روزی از "نصرت" پسر پهلوان ده، که به خاطر اجرا نکردن فرمان تیر از حادثه گوهرشاد فراری و زخمی شده است، پرستاری می‌کند. نصرت و پریدخت عاشق هم می‌شوند و با هم ازدواج می‌کنند. "نادر" دوست قدیمی نصرت و پسر خان به او کمک می‌کند تا  از این مخمصه رها شود اما در این بین عاشق پریدخت می‌شود. لیلا حاتمی،علی مصفا، کامبیزدیرباز، داریوش ارجمند، عباس امیری، شاهرخ استخری و... از بازیگران این مجموعه تلویزیونی به شمار می‌آیند.

"ردپای عشق" به تهیه کنندگی حسین مروی با ساختار مستند نریشن هر روز ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت 2 بامداد بازپخش می‌شود.