به گزارش هنرآنلاین، "سپید و سیاه" هشتمین ساخته قاسم جعفری کارگردان سینما و تلویزیون در سال 88 ساخته شد. این فیلم در زمان ریاست جواد شمقدری در سازمان سینمایی توقیف و در اوایل سال 92 در وزارت ارشاد در یک سئانس ویژه برای اهالی رسانه و منتقدان اکران شد.

پروانه نمایش این فیلم به تازگی صادر شده و قرار است به زودی و بعد از ماه محرم و صفر، مقدمات اکران عمومی این فیلم فراهم شود.

جعفری که پیش از ساخت فیلم "سپید و سیاه" کارگردانی فیلم های پرمخاطبی همچون "مجنون لیلی"، "بازنده"، "گرگ و میش"، "پروانگی" را در کارنامه خود دارد، پس از دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره کودک و نوجوان همدان و جایزه منتقدان برای فیلم "دختران"، با فاصله کوتاهی فیلم "سپید و سیاه" راجلوی دوربین برد ولی موفق به دریافت پروانه نمایش نشد.

فیلمنامه این فیلم به طور مشترک توسط قاسم جعفری و پریسا شمس به نگارش درآمده است و موضوع ملتهبی دارد که به مسئله جوانان در سن بلوغ و نوجوانی می‌پردازد و مضمونی اجتماعی دارد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جوانی 22 ساله به نام فرید، پیش از مهاجرت همیشگی‌اش از ایران، برای وداع با هفت دختر که هر یک نشانه‌ای از عشق گم شده او را دارند، در آخرین روز سال، سفری را از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقطه تهران آغاز می‌کند.

مهرداد صدیقیان، مهشید افشارزاده، زنده یاد صدرالدین شجره، شهرزاد کمال زاده، حنانه شهشهانی، نگین معتضدی، آزاده مهدیزاده و ... بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

تهیه کنندگی این فیلم بر عهده جلال شمسیان است و فرزاد جودت فلیمبرداری آخرین ساخته قاسم جعفری را بر عهده داشته است.