به گزارش هنرآنلاین، بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، تعداد 1050 اثر در محورهای مختلف سرویس‌ها و خدمات الکترونیک سلامت، نرم افزارهای رایانه‌ای، وب سایت و وبلاگ اطلاع رسانی و آموزشی، سامانه‌های هوشمند سلامت، بازی‌های رایانه‌ای، تلفن همراه، شبکه‌های اجتماعی و هنرهای دیجیتال، به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

در پی استقبال جالب توجه مخاطبان از بخش‌های مختلف جشنواره رسانه‌های دیجیتال، دبیرخانه این جشنواره زمان ارسال آثار را تا سه شنبه سی ام مرداد ماه تمدید و تأکید کرده که مهلت اعلام شده تمدید نخواهد شد.

"نمایشگاه فناوری‌ها و رسانه‌های دیجیتال سلامت" برگزار می‌شود

همچنین همزمان با برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، نمایشگاه دو روزه فناوری‌ها و رسانه‌های دیجیتال سلامت برگزار می‌شود.

نمایشگاه دو روزه فناوری‌ها و رسانه‌های دیجیتال سلامت در روزهای 15 و 16 مهر ماه جاری با حضور شتاب دهنده‌ها و وی سی‌ها برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه تولیدکنندگان و رسانه‌های مختلف دیجیتال، محصولات و آثار خود را در معرض نمایش عمومی قرار می‌دهند. همچنین بخش ویژه‌ای برای استارت آپ‌های سلامت در نظر گرفته شده است که در آن استارت آپ‌ها محصولات خود را برای شتاب دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارائه خواهند داد.

در بخش دیگر این نمایشگاه از چندین فناوری سطح یک، همانند پهباد داروسان رونمایی خواهد شد. نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با هدف استفاده از ظرفیت بالای رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سواد سلامت جامعه، جریان سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای دیجیتال سلامت، شناسایی تولیدکنندگان آثار دیجیتال سلامت و تشکیل بانک اطلاعاتی جهت ارائه خدمات بهینه، کمک به توسعه کسب و کارهای نوپا، کاهش هزینه و تسهیل دسترسی عمومی به تولیدات سلامت در هر زمان و مکان، حمایت از افراد، مراکز، موسسات، تشکل ها و شرکت های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات سلامت وایجاد بستر رقابت میان تولیدکنندگان رسانه های دیجیتال سلامت در جهت رشد، شکوفایی و همچنین رونق بخشی به بازار داخلی و صادرات در این صنعت، مهر ماه سال جاری از سوی وزارت بهداشت و توسط موسسه آوای هنر سلامت برگزار می‌شود.

جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت توسط موسسه فرهنگی آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. امیرحسین اسدی دبیر علمی و محمد علی حجازی دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، برگزاری این رویداد را عهده‌دار هستند.

فراخوان و کلیه اخبار و اطلاعات جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در سایت www.hdmf.ir قابل دسترسی است.