به گزارش هنرآنلاین،  انیمیشن کوتاه "لایت سایت" به کارگردانی سید مسلم طباطبایی که با حضور در بخش مسابقه دانشجوی چهار جشنواره مورد تایید اسکار واجد شرایط شرکت در رقابت‌ها اسکار دانشجویی شده بود، با ورود به فهرست نیمه نهایی این رقابت‌ها در یک قدمی ورود به  چهل و پنجمین دوره اسکار دانشجویی قرار گرفت.

امسال 1582 فیلم کوتاه واجد شرایط ثبت نام در رقابت‌ها اسکار دانشجویی شده بودند که انیمیشن کوتاه "لایت سایت" موفق شد به جمع 81 فیلم پایانی که نامزدهای نهایی از بین آن‌ها انتخاب خواهند شد راه پیدا کند.

این انیمیشن کوتاه به عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های دو سال گذشته سینمای ایران در عرصه ملی و بین‌المللی موفق به حضور در 300 جشنواره بین‌المللی در 55 کشور جهان و کسب 80 عنوان جایزه و 31 عنوان نامزدی دریافت جایزه شده است.

عوامل این انیمیشن کوتاه "لایت سایت" که نخستین تجربه کارگردانی سید مسلم طباطبایی به شماره می‌رود عبارتند از: نویسنده و کارگردان: سید مسلم طباطبایی، تهیه‌کننده، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: سیمین فرخ احمدی، موسیقی: امیر پورخلجی، نورپردازی، رندر، جلوه‌های بصری و کامپوزیت: سید مسلم طباطبایی، طراحی کاراکتر، مدل‌سازی، ریگ و انیمیت: سید مسلم طباطبایی، پشتیبانی سخت‌افزاری: سید عباس اصطهباناتی