به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پروژه، مرتضی آتش زمزم که به تازگی پروانه ساخت "سیمین" را دریافت کرده است، به زودی با تکمیل گروه بازیگران و عوامل تولید، این فیلم سینمایی را جلوی دوربین  محمد فضیله خواهد برد.

مراحل انتخاب لوکیشن های این فیلم توسط سازندگان در حال انجام است و بخش عمده ای از فیلم در کنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری خواهد شد.

"سیمین" در ژانر کودک ساخته خواهد شد و مضمون آن درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم بویژه کشاورزان است که بحث درباره آن این روزها داغ و نگران کننده است. قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است.

آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و  فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند "رودی که کشته شد" است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال 93 در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

فیلم دو بازیگر اصلی دارد که از میان چهره های شناخته‌شده انتخاب خواهند شد و بقیه بازیگران فیلم از هنرمندان بومی و کودکان خواهند بود.

این سومین ساخته کارگردانش بعد از فیلمهای "مرگ سپید" (۱۳۸۹) و "مالیخولیا" (۱۳۹۵) محسوب می‌شود.