سرویس سینمایی هنرآنلاین: سعید سعدی تهیه کننده سینما و تلویزیون که در ایام ماه مبارک رمضان سریال"بچه مهندس" را برای شبکه دو سیما آماده نمایش کرد و روی آنتن فرستاد، این روزها مشغول تولید فاز دوم این سریال است.

او در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین در‌این‌باره گفت: فصل دوم سریال "بچه مهندس" ضبطش مدتی است که آغاز شده و تاکنون 30 درصد از فاز دوم هم گرفته شده است. در این فصل مرحله نوجوانی کاراکترهای اصلی قصه روایت می‌شود.

سعدی درباره انتخاب بازیگران و حضور بازیگران جدید در این فاز سریال اظهار کرد: بازیگران جدیدی به فاز دوم اضافه نشده‌اند و تنها بازیگران نوجوان جایگزین بازیگران خردسال شدند.

وی ادامه داد: روند کار درحال حاضر به این شکل پیش می‌رود و اگر با همین شیوه پیش برویم فصل دوم سریال برای پاییز آماده خواهد شد. قصه جدید در برهه دیگری از زندگی این کودکان می‌گذرد و به لحاظ سنی متفاوت شده است اما برای این که مخاطب خط داستانی را گم نکند تدابیری در نظر گرفتیم و برای ارتباط بیشتر با سریال قطعا پیش از آغاز فصل جدید بازگشتی به گذشته خواهیم داشت. همچنین فصل سوم این سریال نیز در ادامه فصل دو و بدون وقفه تولید و پخش می‌شود.

این تهیه کننده همچنین درباره اکران فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" به کارگردانی هومن سیدی نیز افزود: این فیلم مهرماه به روی پرده سینماها خواهد رفت.

سعدی در خاتمه به اکران فیلم سینمایی "دم سرخ‌ها" به کارگردانی آرش معیریان اشاره کرد که قرار است این فیلم از 27 تیرماه به سرگروهی سینما ماندانا به روی پرده سینماها برود.

"دم سرخ‌ها" فیلمی است از آرش معیریان و در خلاصه داستان آن آمده است: برای فرار از حقیقت خوابیدیم و کابوس دیدیم ... جواد رضویان، رضا شفیعی جم، بهنوش بختیاری، اندیشه فولادوند، علی صادقی، مجید یاسر، رضا ناجی، سعید پیردوست، شهره لرستانی، شهین تسلیمی، عباس جمشیدی فر، نگین معتضدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.