به گزارش هنرآنلاین،  فیلم مستند "نیشدارو" ساخته منوچهر انور چهارشنبه 6 تیر در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید و سپس از کتاب "از نیش تا نوش" رونمایی به عمل خواهد آمد.

در این مراسم منوچهر انور، محمدرضا اصلانی، علیرضا ارواحی، پوریا جهانشاد، رامتین شهبازی و مهرداد فراهانی سخنرانی خواهند کرد.

منوچهر انور (متولد ۱۳۰۷ در تهران) کارگردان، نویسنده، ویراستار، گوینده و مترجم؛ فارغ‌التحصیل آکادمی هنرهای دراماتیک انگلستان است. وی فعالیت هنری را در لندن-سال ۱۳۳۲- به عنوان نویسنده و بازیگر آغاز کرد.

فیلم مستند "نیشدارو" در دهه چهل ساخته شده و به فعالیت‌های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی می‌پردازد. این موسسه فعالیت خود را در سال ۱۳۰۳ تحت نظارت وزارت کشاورزی وقت با تحقیقات پیرامون راه‌های مبارزه با بیماری طاعون گاوی شروع کرد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می‌شود.

"نیشدارو" از معدود مستندهای ایرانی است که می‌توان از زوایای گوناگون به آن نگریست و درباره‌اش نوشت. با آن‌که بیش از پنج دهه از عمر آن می‌گذرد اما روی آن همچنان به خوانش‌های متفاوت گشوده است. هشت متنی که در کتاب "از نیش تا نوش" خواهید نشان دهنده این موضوع است. "از نیش تا نوش" هشت نگاه و برداشت درباره یکی از مستندهای ماندگار سینمای ایران و کوشش‌های سازنده آن منوچهر انور است.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می توانند چهارشنبه 6 تیر از ساعت 18 به سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.