به گزارش هنرآنلاین، حامد جعفری، رئیس هیئت مدیره "گروه هنرپویا" از نمایش "فیلشاه" در جشنواره "انسی" فرانسه خبر داد و گفت: این انیمیشن روز سه شنبه 12 ژوئن در سینما pathe pathe   برای شرکت‌کنندگان در پنجاه و هشتمین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن انسی به نمایش درمی‌آید.

وی در مورد میزان استقبال از "فیلشاه" در جشنواره انسی بیان کرد: بلیت‎های نمایش "فیلشاه" مورد استقبال خوب شرکت‌های پخش و سایر حاضرین در بازار این جشنواره قرار گرفت و امیدواریم مانند فیلم "شاهزاده روم" اثر قبلی گروه هنرپویا، بتوانیم بازخوردهای خوبی از نمایش‌های خارجی "فیلشاه" داشته باشیم.

تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی "فیلشاه" درخصوص حضور این اثر در جشنواره‌ها و اکران‌های بین المللی گفت: تاکنون اقدامات مثبتی در این زمینه انجام شده است. "فیلشاه" پیش از اینکه در ایران به نمایش درآید در لبنان روی پرده سینماها رفت که با استقبال خوبی مواجه شد و توانست بیش از 500 هزار دلار فروش داشته باشد. در گام بعدی هم "فیلشاه" در کشورهای اردن و عراق به نمایش درآمد و برنامه ریزی ها و مذاکرات برای ادامه اکران‌های بین المللی این فیلم همچنان ادامه دارد.

جعفری اضافه کرد: در هفته گذشته نیز "هنرپویا" با اثر "فیلشاه" در بازار World Content Market-Moscow 2018 روسیه حاضر بود و بازخوردهای خوبی از جانب پخش‌کنندگان روسی داشتیم و تلاش می‌کنیم با جمع بندی نتایج این سفر، بزودی گزارش حضور در این بازار را نیز منتشر می‌کنیم.

وی درخصوص برنامه‌های گروه "هنرپویا" برای حضور در جشنواره انسی فرانسه گفت: این جشنواره یکی از مهمترین رویدادهای انیمیشنی دنیا است که هرسال در ماه ژوئن برگزار می‌شود و شرکت‌های مهم دنیا در کنار انیمیشن‌سازهای زیادی از سراسر دنیا در آن شرکت می‌کنند. در حاشیه این جشنواره، بازار بزرگ Mifa برای عرضه تولیدات انیمیشنی دنیا برپا می‌شود و "هنرپویا" با مشارکت و همکاری استودیو "گنبدکبود" در این بازار مهم نیز حضور دارد.

جعفری نهایتا گفت: همچنین برنامه‌ریزی‌ها درخصوص انجام مذاکرات با تولیدکنندگان و پخش‌کنندگان خارجی در مورد "فیلشاه" و اثر تازه گروه "هنرپویا" صورت گرفته که ان شاءالله در طول برگزاری جشنواره و پس از آن تلاش می‌کنیم جزئیات این موارد را با کمک رسانه‌ها به شکل مناسب بازتاب دهیم.