به گزارش هنرآنلاین، فیلمسازان تا 28 خرداد برای ارسال فیلم به دومین دوره جشنواره فیلم‌های انسان دوستانه "آسا" فرصت دارند.

تاکنون 2200  اثر از 120 کشور به دبیرخانه دومین دوره جشنواره فیلم‌های انسان دوستانه "آسا" رسیده است و فیلمسازان علاقه‌مند به شرکت در جشنواره تا 28 خرداد فرصت دارند تا فیلم های خود را به دبیرخانه جشنواره از  طریق سایت رسمی جشنواره ارسال کنند.

دومین دوره جشنواره  فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا با همکاری شهرداری شهر وایمار آلمان و به دبیری مجید مصاحبی  از 28 سپتامبر (6 مهر) الی 2اکتبر (10 مهر) با موضوعات دنیای بدون مرز، ریشه‌کنی فقر و گرسنگی، آسیب‌های ناشی از پناهندگی، قربانیان فراموش شده، انسان و محیط زیست، زنان در تقابل جوامع سنتی و مدرنیته، آسیب‌های ناشی از جنگ، فقر آب، کودکان و فجایع جهانی برگزار می‌شود.

این جشنواره در رشته فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند وانیمیشن به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود و چند فیلم بلند سینمایی نیز در بخش جنبی و ویژه به نمایش درخواهد آمد.

اولین دوره جشنواره فیلم‌های آسا پیش از این در ایران و سوییس، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر فعالیت‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد، دفتر عمران ملل متحد و صلیب سرخ جهانی برگزار شده بود.

سایت دومین جشنواره فیلم آسا به نشانی http://asafest.com/fa  در دسترس است.