به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی "من یوسفم، مادر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فرطوسی در هشتمین حضور بین‌المللی خود جایزه نخل نقره‌اى دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک را از آن خود کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک به یک رویداد مهم در صنعت فیلم و همچنین مرکزی برای ترویج رشد و توسعه فرهنگ و هنر در کشور مکزیک تبدیل شده است. این جشنواره هر سال استعدادهای سینمایی را کشف می‌کند. دوازدهمین دوره جشنواره با نمایش آثاری از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش‌های مختلف رقابتی از جمله فیلم‌های مستند، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های خارجی، فیلم‌های مکزیکی، مسابقه فیلمنامه کوتاه و بلند سینمایی، موسیقی فیلم‌،فیلم‌های تلویزیونی، فیلم‌های محیط زیست و ... در شهر مکزیکو برگزار شد.

فیلم سینمایی "من یوسفم، مادر" در نخستین اکران جهانی خود در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دهلی در کشور هندوستان روی پرده رفت و در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در بخش رقابتی دومین دوره جشنواره‌ فیلم‌های مستقل برزیل به نمایش درآمد و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم به این اثر سینمایی به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فرطوسی از ایران اهدا شد.

این فیلم همچنین در بخش "چشم انداز سینمای جهان" در بیست و هشتمین دورهجشنواره بین‌المللی فیلم "سینه کوئست" Cinequest در سن خوزه ایالت کالیفرنیا در آمریکا از معتبرترین جشنواره‌های فیلم‌های مستقل دنیا، درجشنواره بین‌المللى فیلم "سیرا" در کشور بولیوى، در جشنواره بین‌المللىفیلم "سودان"، جشنواره بین‌المللى فیلم "فیلومس" در پاکستان و جشنواره بین‌المللى فیلم شیلی به نمایش درآمده است.