به گزارش هنرآنلاین، مراسم امضای تفاهم نامه  برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان میان محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در سالن تشریفات سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه همچنین تفاهم نامه الحاقیه بین شهردار اصفهان و علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی مبادله شد که بر اساس آن تاریخ برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 8 تا 14 شهریور سالجاری تعیین شد.

بنابر این گزارش رئیس سازمان سینمایی در سخنانی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در "اصفهان" گفت: جشنواره‌های مهم جهان را به نام شهر می شناسند و برگزاری این جشنواره‌ها در شهر های دیگر منطقی ندارد  مگر به دلایلی خیلی خاص که امیدواریم اتفاق نیفتد.

این مدیر ادامه داد:  جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باید به عنوان سرمایه اصفهان جا بیفتد و از این بابت ما نیاز به ثبات و آرامش و اعتماد داریم و انشاالله بتوانیم  سال به سال جشنواره را باشکوه تر برگزار و اصفهان را  علاوه بر محل دائمی برگزاری جشنواره ، به عنوان پایگاه تولید محصولات سینمایی معرفی کنیم و با همین رویکرد این توافق دائمی شد.

محمد مهدی حیدریان افزود : انشاالله  در این دوره با حمایت شهرداری اصفهان در  یک هم افزایی مناسب در حوزه فیلم و فیلمسازی کودک بتوانیم پایگاه جشنوار فیلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در ادامه با اعلام اینکه ما به واسطه سینما به دولت تعهد و برنامه داده‌ایم که ارز آور باشیم خاطر نشان کرد : از امسال باید سینمای ایران را  با شتاب در عرصه بین الملل صاحب بازار کنیم و فیلم‌هایی با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انیمیشن  از عرصه های مهم دراین زمینه است؛ هر اقدام در حوزه سینمای کودک باید با نشانه گیری بین المللی باشد و ما از این رویکرد حمایت می‌کنیم.

در این جلسه  قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز طی سخنانی با تاکید بر نگاه فرهنگی و متفاوت نسبت به دوره‌های قبلی جشنواره گفت : نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان یکی از موارد مهمی که در نظر داشتیم این است که همیشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.

وی باتاکیدبر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت وحتی ایجاد شایعات منفی می شد ادامه داد: دیون شهرداری بابت بدهی های گذشته پرداخت شد  و انشاالله طرفین به تعهدات خود عمل کنند.

شهردار اصفهان ضمن درخواست حمایت و  نگاه ویژه به  هنرمندان اصفهانی در جشنواره فیلم های کودک و نوجوان  ابراز امیدواری کرد با امضای این توافقنامه شاهد اجرای دقیق برنامه ها بدون هیچ مانع و خللی باشیم.

در ابتدای این جلسه " علیرضا رضا داد " مشاور ارشد سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلم های کودک و نوجوان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره سی‌ام و توفیقات به دست آمده و اقدامات و مذاکراتی که منجر به ایجاد انعقاد این تفاهم نامه دائمی گردید، اظهار امیدواری کرد با رویکرد آینده نگری مثبت و هماهنگ که در مدیریت فعلی بین برگزار کنندگان وجود دارد در این سال و سال‌های آتی جشنواره در اصفهان پایدار و بی هیچ مشکلی برگزار شود.

در این نشست" محمد علی انصاری " مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، "مرتضی تهرانی " معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان " محمد عیدی " معاون فرهنگی ، اجتماعی و ورزش شهرداری اصفهان،"ایمان حجتی " مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان ،  سعید رجبی فروتن "مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی  "حبیب ایل بیگی" قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و "مسعود نجفی" مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به همراه  "عزت الله علیزاده"، "احد میکائیل زاده" و "فرزاد اژدری" از مدیران این جشنواره حضور داشتند.

مقررات سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی روز های آتی اعلام خواهد شد .