به گزارش هنرآنلاین، سریال "حکایت کمال" به تهیه‌کنندگی محسن شایانفر و کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی با روایتی از دهه چهل در مرحله پیش‌تولید قرار گرفته است و اخیراً سولماز غنی و یوسف صیادی هم به گروه بازیگران این مجموعه پیوسته‌اند. پیش از این حضور حمید لولایی، مریم سعادت و نگار عابدی در این سریال قطعی شده بود. حکایت‌های کمال سیری است در فضای ایام دهه چهل و ساختاری اپیزودیک دارد.

از نیمه اسفند سال گذشته مقدمات ساخت دکورهای این کار در شهرک سینمایی غزالی آغاز شده و با توجه به قصه‌های متعدد، پیش‌بینی می‌شود باز هم بازیگران نام‌آشنای دیگری طی روزهای آینده به پروژه بپیوندند.

"حکایت کمال" اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته محمد میرکیانی محسوب می‌شود که قهرمان داستان یک نوجوان به نام کمال است.

این سریال در مرکز سیما فیلم تولید می‌شود و 150 قسمت دارد.

صلح میرزایی تاکنون سریال‌های "پنجره"، "رخصت" و "دختری به نام آهو" را برای تلویزیون ساخته است.

"هست و نیست" جدیدترین سریال محسن شایانفر در حوزه تهیه‌کنندگی زمستان گذشته به کارگردانی حسین سهیلی زاده از شبکه دو پخش شد.

عوامل پشت دوربین مجموعه که تا به حال حضورشان قطعی شده عبارتند از: مدیر تولید و مجری طرح: فرشید رئوفی، تصویربردار: ناصر محمود کلایه، صدابردار: وحید سلطانی، جلوه‌های ویژه: حمید رسولیان، بدلکار: علیرضا فتحی، برنامه‌ریز: مجید فاضلی، عکاس: مهشیدرئوی، طراح گریم: بابک شعاعی، مدیر تدارکات: مهدی آقامحمدی، طراح صحنه و لباس: فرهاد عزیزی فرد، دوخت لباس: زینب رنجبر، دکوراتور: محمدعلی شیبک، منشی صحنه: بیتا ارسطویی و مشاور رسانه‌ای: هادی داداشی.