به گزارش هنرآنلاین، فعالیت‌های مشترک مدرسه ملی سینمای ایران با دانشگاه‌ها و موسسات مرجعِ سینمایی در سال 97 گسترش می‌یابد.

مدرسه ملی سینمای ایران در راستای اجرای "طرح توانمندسازی و اشتغال‌پذیری دانشجویان سینما" و همچنین "ارتقاء و توسعه دانش فعالان عرصه سینما" در دو حوزه آموزش و پژوهش، با دانشگاه‌ها و موسسات سینماییِ مرجع همکاری می‌کند.

این مهم پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دوطرفه با دانشگاه هنر، تربیت مدرس، تهران، سوره، صدا و سیما، دانشگاه علمی و کاربردی و همچنین خانه سینما، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موزه سینمای ایران، امور بین‌الملل سازمان سینمایی، انجمن ایرانی مطالعات جهان و ... انجام می‌گیرد.

اجرای "طرح توانمندسازی و اشتغال‌پذیری دانشجویان سینما" در دو حوزه آموزش و پژوهش شامل محورهایی همچون تعامل در خصوص کارآموزی و کارورزی دانشجویان سینما و حضور در پروژه‌های سینمایی، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، انجام بازدیدهای علمی برای دانشجویان سینما و هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای تحقیقاتی کاربردی سینمای ایران می‌شود.

برنامه‌های آتی در جریان این طرح‌ها، متعاقباً به اطلاع عموم خواهد رسید.