به گزارش هنرآنلاین، "گرامافیلم" مستندی ۱۳ قسمتی است که در ایام نوروز از شبکه آی‌فیلم فارسی پخش خواهد شد.

روناک جعفری که در مستند "گرامافیلم" به موسیقی، شعر و آوازهای ماندگار در تیتراژهای تلویزیونی پرداخته است، گفت: تمرکز این برنامه بر تلفیقی از سریال‌های تلویزیونی و موسیقی است و در آن به چگونگی شکل‌گیری تیتراژهای سریال‌های ایرانی پرداخته‌ایم.

کارگردان و تدوینگر "گراما فیلم" با بیان اینکه در این برنامهد درباره ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز، خواننده، بازیگر و تمام عواملی که باعث ماندگارشدن تیتراژ  سریال‌های خاطره انگیز تلویزیون شده‌اند، پرداخته ‌شده است، گفت: به‌عنوان مثال به موسیقی و شعر تیتراژ سریال‌های مطرحی چون شب دهم، مدار صفردرجه، مسافری از هند، پس از باران، وضعیت سفید، هوش سیاه، خانه سبز، اشک‌ها و لبخند‌ها، شمعدونی و کیمیا اشاره می‌شود.

جعفری گفت: در این مستند هنرمندان مطرح و تأثیرگذار شعر، موسیقی و  نیز سریال سازی در تلویزیون از جمله حمید نعمت‌الله‌، محمدعلی بهمنی‌، علیرضا قربانی‌، فردین خلعتبری‌، مسعود آب‌پرور‌، سروش صحت، اسماعیل عفیفه، مهرداد هویدا‌، مهران زاهدی‌، بهرام دهقان‌یار‌، حمیدرضا صدری، گروه دنگ‌شو، سعید آتانی، مسعود کلانتری، سعید سلطانی، قاسم افشار، محمدمهدی گورنگی‌، مسعود خادم، ایرج نوذری و... حضور دارند.

این مستندساز تصریح کرد: در بخش‌هایی از گرامافیلم بزرگان شعر و موسیقی به صحبت و مرور خاطرات شاعر گران‌قدر زنده‌یاد افشین یداللهی نیز می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه تصویربرداری این مستند ۱۳ قسمتی برعهده مصطفی محمد‌حسن و علی احسانی است و علیرضا پورهاشم دستیاری کارگردان را عهده‌دار است، دیگر عوامل را اینگونه برشمرد: زهرا صفایی سردبیر محتوایی‌، زهره علیزاده و ملیکا شهبازی عکاس، امیرعلی سیاه‌پوش دستیار فیلمبردار و حسین مهرعلی صدابردار

 "گرامافیلم" در ایام نوروز هر روز به مدت ۲۵ دقیقه از آی‌فیلم فارسی پخش خواهدشد.