به گزارش هنرآنلاین، صادق سکری رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم و عکس راه آهن، با پایان آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره، آمار نهایی رسیده به جشنواره را چشمگیر خواند و گفت: در این دوره  7488 اثر در دو بخش عکس و فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد 7142 اثر در بخش عکس و 346 اثر در بخش فیلم های90 ثانیه‌ای، مستند، پویانمایی و داستانی و 16 اثر نیز در بخش تقدیری فیلم‌های بلند سینمایی با موضوع راه آهن به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد: در بخش عکس که شامل بخش‌های تک عکس موبایلی و حرفه‌ای بود به ترتیب 6767 اثر و در بخش مجموعه عکس موبایلی و حرفه‌ای 375 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی ضمن اعلام استقبال بی شمار عکاسان و فیلمسازان از این جشنواره به صدوربیش از2 هزار مجوز عکاسی و فیلمسازی در طول ایستگاه‌ها و فضای راه آهن اشاره کرد و گفت: در این دوره از جشنواره علاوه بر حضور انفرادی هنرمندان برای انجام پروژه های خود، روابط عمومی راه آهن اقدام به برگزاری تورهای عکاسی و فیلمسازی در مناطقی چون شمال،اهواز،هرمزگان،تهران،تبریز،زنجان، اندیمشک، گرگان،کرمان،یزد،خراسان، طبس، سمنان، اصفهان، شیراز و... کرد و تلاش داشت تا مشارکت وسیعی از جامعه هنرمندان را در این جشنواره شاهد باشد.

مدیرکل روابط عمومی راه آهن در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره هنری در راه آهن این طور بیان داشت: دومین دوره این جشنواره که با یادی از هنرمند فقید مرتضی احمدی از پرسنل خدوم راه آهن و به مناسبت 90 سالگی احداث راه آهن سراسری ایران، اسفندماه ماه امسال برگزار می‌شود در نظر دارد تا به ثبت آثارهنری تأثیرگذار که نقش راه آهن را در  توسعه کشور ازگذشته تاکنون نشان می‌دهد، بپردازد. جلب توجه هنرمندان عرصه سینماوعکاسی وفرهنگ سازی جایگاه راه آهن ازطریق نگاه ریزبینانه هنرمندان هم از دیگر اهدافی است که در برگزاری این جشنواره دنبال می‌شود.

وی همچنین از حمایت‌های معنوی  وزارت خانه‌های مربوط، هنرمندان، انجمن‌ها و سازمان‌های هنری، شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی و دیگر رسانه‌های هنری و صنعت ریلی که به دبیرخانه این جشنواره یاری رساندند، تقدیر و تشکر کرد .

دومین دورۀ این جشنواره با موضوعاتی چون، راه آهن و تاریخ، راه آهن، سفر و گردشگری، راه آهن، ایمنی و آسایش، راه آهن و محیط زیست، راه آهن و توسعه پایدار، راه آهن و خانواده، راه آهن، بازرگانی و تجارت، راه آهن و دفاع مقدس اسفند ماه 96 برگزار می‌شود.