به گزارش هنرآنلاین، با حکم دکتر وحیدیان، آقایان مسعود سفلایی، محمدکیا سالار، مهدی نجارپیشه، جواد سلمان نژاد و مهدی رخشانی به عنوان اعضای هیئت انتخاب هفتمین دوره  جشنواره ملی فیلم دانشجویی معرفی شدند و آثار رسیده به این رویداد را برای رقابت، انتخاب خواهند کرد.

 مسعود سفلایی مدیرگروه سینما در دانشگاه هنر و مسئول رشته سینما پردیس فارابی است، وی از سال 1379 فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد و در مقام کارگردان، تصویر بردار، تدوینگر، صدا بردار و تهیه کننده ، تولیدات فراوانی را در کارنامه خود ثبت کرد. از آن جمله می‌توان به "تاریخ طب سنتی" به عنوان کارگردان، "جاودانگی" به کارگردانی آقای فرشته حکمت در مقام تدوینگر و "جنایت در سکوت" به کارگردانی آقای نورانی پور درمقام صدابردار اشاره کرد. سفلایی عضو هیئت داوران جشنواره‌هایی چون فیلم و عکس فناوری و صنعتی، فرهنگی و هنری سیاه و سفید و فیلم و عکس سینمای جوان و همچنین عضو هیئتانتخاب جشنواره‌های مختلف از جمله سینما حقیقت در سال 92 بوده است.

محمدکیا سالار، فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و سال‌ها همکاری مطبوعاتی با نشریاتی چون جام جم، همشهری، شرق و اعتماد را داشته است. وی داور جشنواره‌های محله شهرداری، سلامت، دانشجویی مشترک وزارت بهداشت و علوم بوده و عضو شورای تصویب فیلمنامه وزارت بهداشت است. وی ریاست هیئتداوران فیلم‌های کوتاه و مستند جشنواره فیلم سلامت را بر عهده داشته است.

 مهدی نجارپیشه دوره فیلم و لابراتوار دانشکده صدا و سیما را در سال 1352 گذرانده و یکی از قدیمی‌ترین مدرسین انجمن سینمای جوان ایران محسوب می‌شود.  وی مدیرگروه رشته فیلمسازی دانشگاه علمی کاربردی است، نجارپیشه مسئول فنی سریال‌های "شاه شکار" و "سایه همسایه" بوده و آثار مستندی مانند گنبد گیتی، گام‌های اراده، دوره‌های تفتان و نیاز و راز بوده است. او با فیلم آزادی در جشنواره‌هایی مثل هامبورگ، ژاپن، و برزیل شرکت کرد و توانست در سال 85 تقدیر جشنواره‌های داخلی را نیز به خود جلب کند. نجارپیشه عضو هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه انجمن سینمای جوان بوده است.

 جواد سلمان‌نژاد، از سال 71 در انجمن سینمای جوان فیلمسازی را آغاز کرد و در حال حاضر مدرس انجمن سینمای جوان،  عضو شورای فیلمنامه و تولید فیلم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان و مدرس دانشگاه علمی کاربردی فرهگ وهنر است. سلمان نژاد داور دومین جشنواره فیلم بسیج و دومین دوره مسابقات فیلمنامه نویسی فرهنگ و هنر و جشنواره قرآن وعترت بوده است.

 مهدی رخشانی مدرس سینما در دانشگاه فرهنگ و هنر که از سال 1372 در انجمن سینمای جوان فیلمسازی را آغاز کرده است. وی صاحب آثار داستانی چون کودکانه، مرد سوم و روز احسان است. رخشانی درحوزه  مستند تندیس بهترین فیلم مستند را برای فیلم خطوط ناپیدا از جشنواره رضوی و جایزه  حمایتی مرکز گسترش را از جشنواره ی تجسمی فجر برای همین اثر در کارنامه دارد.

مهلت ارسال اثر به جشنواره  فیلم دانشجویی به پایان رسیده و انتخاب آثار رسیده تا چند روز آینده آغاز خواهد شد.

دانشگاه سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر، هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی را در دو بخش فیلم و فیلمنامه  با هدف نمایش آثار دانشجویی با موضوع آزاد و پیشگیری از اعتیاد در اسفند ماه ۹۶ در شهر زاهدان برگزار می‌کند.