سرویس سینمایی هنرآنلاین: درحالی‌که به مناسب روز ملی سینما، به مدت سه هفته تمامی فیلم‌هایی که روی پرده سینماها هستند با بلیت نیم‌بها فروش خواهند داشت، سه فیلم جدید به گردونه اکران افزوده شد.

 "نگار " به کارگردانی رامبد جوان، "ماجان" به کارگردانی رحمان سیفی آزاد و "من و شارمین" به کارگردانی بیژن شیرمرز از روز چهارشنبه 15 شهریورماه به روی پرده سینماها رفتند. این روزها، روز قدرت نمایی کارگردان‌هاست. کارگردان‌هایی که برخی از آن‌ها مثل رامبد جوان و مهران مدیری دو برنامه قدرتمند را در قاب جادویی اجرا می‌کنند و هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند. حال باید دید آیا فیلم رامبد جوان با شرایطی که این روزها برای گیشه اعمال شده است می‌تواند از فروش خوبی برخوردار باشد یا دچار سرنوشت فیلم مهران مدیری می‌شود!

فیلم نگار

"نگار"

رامبد جوان که پیش‌ازاین در سینمای اجتماعی و کمدی مشغول فعالیت و تولید اثر بوده است، سال گذشته فیلم سینمایی "نگار " را روانه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر کرد و مورد استقبال هم واقع شد. فیلمی که سوررئال است و کاملاً نسبت به آنچه جوان تاکنون در پرونده کاری خود به ثبت رساند متفاوت.

نگار جواهریان، محمدرضا فروتن، مانی حقیقی، آتیلا پسیانی، فریبا کامران، علیرضا شجاع نوری، افسانه بایگان، اشکان خطیبی، علیرضا آقاخانی، محمود کریمی، ایلیا کیوان، شایان کامروز، عیسی حسینی بازیگران این فیلم سینمایی هستند. در خلاصه داستان این فیلم آمده: ما به این ته سیگار رژ لبی مشکوکیم؛ اما این به ما کمکی نمی‌کنه! درواقع "نگار " روایت دختری است که مرگ پدر را باور ندارد و به دنبال بدهی پدر درگیر مسائلی می‌شود که قصه فیلم را پیش می‌برد.

باید دید آیا این فیلم رامبد جوان در گیشه نیز می‌تواند موردتوجه واقع شود یا خیر.

مهتاب کرامتی ماجان

"ماجان"

در جشنواره فیلم فجر سال گذشته ازجمله فیلم‌هایی بود که موردتوجه واقع شد. یک فیلم اجتماعی کاملاً متفاوت از رحمان سیفی آزاد با بازی مهتاب کرامتی، فرهاد اصلانی، سیما تیرانداز، بابک انصاری، بهنوش بختیاری، محمدمهدی احدی، عرفان برزین و سارا میرایی که سیفی آزاد به زیبایی از بازیگر کودک این فیلم در نقش یک کودک معلول بازی گرفت.

"ماجان " روایت ازخودگذشتگی و فداکاری مادر است. "ماجان" روایتگر قصه زوجی است که با چالش بزرگی در مواجه با فرزند خود روبرو هستند. فرزندی که معلول است و پدر او را نمی‌پذیرد اما مادر تمام تلاشش را می‌کند تا پدر را به پذیرش فرزندش وادار کند حتی به قیمت از خود گذشتن.

من و شارمین

"من و شارمین"

در میانه اکران فیلم‌های اجتماعی که بعضاً برخی از آن‌ها را می‌توان جزو آثار تلخ سینمای اجتماعی امروز دانست، "من و شارمین " بیژن شیرمرز یک فیلم کمدی است که از روز چهارشنبه به جمع فیلم‌های اکرانی پیوسته است.

در این فیلم که روایتی است از زنی که قصد دارد نیمه گمشده خود را پیدا کند، ویشکا آسایش، پژمان بازغی، سحر قریشی، نیما شاهرخ شاهی، رامین ناصر نصیر، محمود جعفری،‌ آتش‌ تقی‌پور، زهره حمیدی،‌ پوراندخت مهیمن، فریبا نادری، نیلوفر پارسا و گوهر خیراندیش و مجید صالحی به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده: همه ما یه نیمه گمشده داریم، اما فقط یه نفر تو دنیا هست که اسم نیمه گمشده‌اش "شارمین اصل کوپال " است.

علاوه بر این سه فیلم، "زادبوم "،" تابستان داغ "، "سارا و آیدا "،"فصل نرگس "، "بیست‌ویک روز بعد "، "ساعت 5 عصر " و "اکسیدان " نیز همچنان روی پرده نقره‌ای سینماها دیده می‌شوند.