به گزارش هنرآنلاین، فیلم کوتاه "روتوش" به کارگردانی کاوه مظاهری و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران که برای حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم تراورس سیتی، جشنواره مایکل مور مستندساز شهیر آمریکایی دعوت شده بود در نهایت جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی این جشنواره را دریافت کرد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جشنواره تراورس سیتی که توسط مایکل مور پایه گذاری و مدیریت می‌شود این است که این جشنواره با شعار "فقط فیلم‌های بزرگ" هیچ فراخوانی منتشر نمی‌کند و هیچ فیلم‌ساز یا پخش کننده‌ای امکان ارسال فیلم به این جشنواره را ندارد. جشنواره فیلم تراورس سیتی فیلم‌های بخش مسابقه هر دور خود را توسط نمایندگان جشنواره شناسایی و برای حضور در آن دعوت می‌کند.

فیلم کوتاه "روتوش" نامزد دریافت دو جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و بهترین فیلم از نگاه موسس جشنواره (مایکل مور) شده بود که در نهایت جایزه بهترین فیلم از نگاه موسس جشنواره با عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره را ازان خود کرد.

"روتوش" با درخشش در جشنواره ترایبکا و پالم اسپرینگز مورد توجه برگزار کنندگان این جشنواره قرار گرفته و برای شرکت در آن دعوت شده بود. سیزدهمین دوره جشنواره فیلم تراورس سیتی از ۲۵ تا ۳۰ جولای برابر با ۳ تا ۸ مرداد در آمریکا برگزار شد.

همچنین فیلم کوتاه "حیوان" به کارگردانی بهمن و بهرام ارک به بخش مسابقه جشنواره سارایوو راه یافت.

فیلم کوتاه "حیوان" در ادامه حضورهای بین‌المللی خود به عنوان تنها نماینده ایران به بخش مسابقه فیلم کوتاه بیست و سومین جشنوراه فیلم سارایوو راه یافت.

در این دوره جشنواره فیلم سارایوو که به عنوان یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم اروپا و جهان به شمار می‌رود 32 فیلم کوتاه را به رقابت خواهد گذاشت.

دیگر عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از: تهیه کننده: مدرسه ملی سینما، مجری طرح: علی ایمانی راد (براق هنر خیال)، بازیگر: داود نور پور، مدیرتصویربرداری: علی آبپاک، صدابردار: حسن سلمانی، تدوین: علی مسلمی، مدیر تولید: رسول ایران زاد، صداگذاری: محمد مهدی جواهری، جلوه های ویژه، روزبه شمشیری، اصلاح رنگ: امیرحسین خوشبین، موسیقی: مهدی نادری، عکاس: صابر قاضی، دستیار یک کارگردان: امیر طمینان، دستیار دو کارگردان: سمیرا حضرتی، دستیار یک تصویر بردار: حامد راد، دستیار دوم تصویربردار: مرتضی محمد پور، دستیار سوم تصویربردار: امیر حیدرزاده، مدیر صحنه: مهرداد گلکار، مدیر تدارکات: فرهاد دهوری، ساخت ماسک: مهسا و میترا فرشید، ساخت لباس: حسن ارک، میکس نهایی: میدیا کیاست.