به گزارش هنرآنلاین، سریال تاریخی اجتماعی "گیله‌وا" که به بررسی روابط اجتماعی و عاطفی مردم ایران در برهه‌ای خاص از تاریخ می‌پردازد به عنوان یکی از تازه‌ترین محصولات مرکز فیلم و سریال اوج در شمال کشور کلید خورد.

فیلمبرداری این سریال که با زاویه‌ای متفاوت و از دریچه‌ نگاه عاطفی مردم به روایت داستانی تاریخی از ایام قحطی ایران در واپسین روزهای جنگ جهانی اول می‌پردازد، پس از پایان نگارش فیلم‌نامه و طی کردن مراحل مقدماتی، روز گذشته 28 خرداد در کیاشهر استان گیلان آغاز شد.

اردلان عاشوری که فیلمنامه سریال "گیله‌وا" به قلم او است، به کارگردانی این سریال نیز می‌پردازد. همچنین حسین تراب‌نژاد به بازنویسی فیلمنامه این سریال پرداخته است و امیر بنان نیز تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد.

مجید اسکندری طراحی گریم، پیام عزیزی مدیریت فیلمبرداری، اصغر نژادایمانی طراحی صحنه و لباس، حسن لفافیان مدیریت برنامه‌ریزی، ایمان کرمیان مسئولیت جلوه‌های ویژه‌ میدانی و داود معدنی مدیریت تولید را بر عهده دارند.

بر اساس تخمین‌ها، فیلمبرداری سریال "گیله‌وا" تا اواخر تابستان ادامه خواهد داشت و احتمالا در اواخر پاییز امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.