به گزارش  هنرآنلاین، «وضعیت اورژانسی» به کارگردانی مریم اسمی خانی (15 دقیقه)، «پاندای کوچک، پاندای بزرگ» به کارگردانی سحر خوشنام (15 دقیقه) و «یوشید» به کارگردانی سحر خوش‌چشمان (15 دقیقه) آثار راه یافته به بخش سینمای سعادت (مسابقه سینمای بین‌الملل) هستند. در این بخش 12 فیلم کوتاه خارجی هم با آثار ایرانی به رقابت خواهند پرداخت.

«وضعیت اورژانسی» هفتمین فیلم کوتاه اسمی‌خانی است. او دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و از شاگردان عباس کیارستمی است. اسمی‌خانی در این فیلم داستان نازنین دختری هفت ساله را روایت می‌کند که در تلاش است با نزدیک شدن به مامور اورژانس که برای مداوای مادرش به خانه آن‌ها آمده، پرده از رازی که آزارش می‌دهد، بردارد.

خوشنام کارگردان «پاندای کوچک، پاندای بزرگ» دارای مدرک کارشناسی سینما با گرایش کارگردانی از دانشگاه سوره تهران است. در بخشی از داستان این فیلم آمده است: لیلا پس از مدت‌ها از حضور فرید در خانه‌اش خوشنود است و در پس تدارک برنامه‌ای برای بیرون رفتن و یک شام دو نفره است. میان لیلا و فرید از گذشته حرفی به میان می‌آید. با سر رسیدن فریبا، همسر فرید، همه چیز به هم می‌ریزد...

خوش‌چشمان دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی است. او فعالیت سینمایی را از 1389 با تصویربرداری پشت صحنه و ساخت مستند آغاز کرد. «فرشته‌ها مرده‌اند» از فیلم‌های کوتاه او با 15 حضور بین‌المللی است و در خلاصه داستان آن آمده:‌ نورجهان که افغان است، می‌خواهد با کاوه به آمریکا پناهنده شود. آن‌ها با هم بچه‌های ثروتمند را تلکه می‌کنند اما کاوه می‌فهمد فقط یکی‌شان می‌تواند از کشور برود.