به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، در حالی که پیش از این برآورد شده بود هزینه ساخت کل سریال «ارباب حلقه‌ها» به رکورد ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد، گزارش‌های تائیدشده حاکی از آن است که شرکت آمازون تاکنون تنها برای فصل نخست این سریال ۴۶۵ میلیون دلار هزینه کرده است.

وزیر توسعه اقتصاد و گردشگری نیوزلند به عنوان کشوری که میزبان ساخت این سریال شده، عنوان کرده است که سازندگان سریال «ارباب حلقه ها» قصد دارند ۶۵۰ میلیون دلار برای ساخت فصل نخست این سریال سرمایه گذاری کنند و در این صورت «ارباب حلقه ها» بزرگترین و پرهزینه ترین سریالی خواهد بود که تاکنون ساخته شده است. 

پیش از این هزینه ساخت سریال معروف «بازی تاج و تخت» محصول شبکه «HBO» برای هر فصل ۱۰۰ میلیون دلار اعلام شده بود و هزینه ساخت هر ایپزود آن نیز بین ۶ تا ۱۵ میلیون دلار بوده است. 

گفته می شود قرار است سریال «ارباب خلقه ها» در پنج فصل ساخته شود و احتمال ساخت دنباله های بیشتری برای آن نیز وجود دارد. استودیو آمازون که تهیه‌کنندگی این سریال را بر عهده دارد،‌ پیشتر در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود، امیدوار است اولین قسمت از این مجموعه در سال ۲۰۲۱ پخش شود.

سه‌گانه سینمایی «ارباب حلقه‌ها» شامل سه فیلم «یاران حلقه» (۲۰۰۱)، «دو برج» (۲۰۰۲) و «بازگشت پادشاه» (۲۰۰۳) در مجموع با هزینه ۲۸۱ میلیون دلاری به کارگردانی پیتر جکسن ساخته شد و در مجموع به فروشی بالغ بر دو میلیارد دلار در گیشه جهانی سینما دست یافت.