به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، کمال محمد ـ خواننده شناخته شده عراقی ـ بر اثر ابتلا به کرونا در شهر ناصریه عراق از دنیا رفت.

با وجود اینکه کمال محمد ۳۰ سال بود که خوانندگی را کنار گذاشته و به قرائت قرآن روی آورده بود، اما ترانه های او همواره بر زبان مردم عراق جاری بود.

کمال محمد در سال ۱۹۴۲ در شهر ناصریه عراق متولد شد. او در سال ۱۹۷۱ وارد حوزه موسیقی شد و در طول فعالیت هنری‌اش سه آلبوم موسیقی که همه را در دهه هفتاد میلادی روانه بازار کرد از خود به یادگار گذاشت و در سوریه، مصر و دیگر کشورهای عرب زبان کنسرت موسیقی بزگرار کرد.

کمال محمد پس از مدت کوتاهی تصمیم گرفت خوانندگی را کنار بگذارد. او پس از ترک این هنر به استان دیالی عراق مهاجرت کرد اما چندین سال بعد به زادگاهش ناصریه بازگشت.

ماجد الصیاد یکی از هنرمندان عراقی درباره کمال محمد گفته است: کمال محمد با وجود صدای زیبا و خاصی که داشت مانند دیگر هم دوره‌ای هایش از فرصت درخشیدن در عرصه خوانندگی استفاده نکرد. کمال محمد خواننده‌ای است که خواندن برای صدام حسین، رییس جمهور وقت عراق را نپذیرفت و ترجیح داد خوانندگی را کنار گذاشته و قاری قرآن شود.

انس این هنرمند خوش صدا با قرآن سبب شد تا حافظ قرآن شده و جلسات متعدی برای قرائت قرآن برپا کند.