به گزارش هنرآنلاین به نقل از  مهر ، دو استودیوی ایتالیایی آثار دوران طلایی سینمای ایتالیا را بازیابی می‌کنند و به توزیع جهانی آنها می‌پردازند.

توافق‌نامه ارزنده‌ای که بین ۲ کمپانی تیتانوس و آر ای‌ آی منعقد شده شامل همکاری برای بازسازی و حفظ فیلم‌های محفوظ در آرشیو تیتانوس است که به عنوان گنجینه‌ای از کارهای اولیه استادان ایتالیایی از جمله فدریکو فلینی و فرانچسکو رزی و کلاسیک‌های لوکینو ویسکونتی می‌شود. آثار کالت ترسناک داریو آرجنتو و ماریو باوا نیز در این مجموعه جای دارند.

گفته شده این مجموعه شامل ترکیبی از فیلم‌های کلاسیک که خیلی از آنها این روزها بندرت دیده می‌شوند با بازی ستارگان فقید و زنده این کشور از آلبرتو سوردی گرفته تا مارچلو ماسترویانی و از سوفیا لورن تا جینا لولوبریجیدا و کلودیا کاردیناله می‌شود.

تیتانوس سال ۱۹۰۴ توسط گوستاوو لومباردو تاسیس شد و در دهه ۱۹۶۰ با مترو گلدوین مایر همکاری کرد. این کمپانی پس از تولید "پلنگ" در سال ۱۹۶۳ با بازی آلن دلون و کاردیناله که بودجه ساختش خیلی از برنامه پیش‌بینی شده فراتر رفت، بتدریج فعالیتش کاهش یافت و در دهه ۱۹۸۰ تولیداتش بسیار کم شد و بیشتر برای تلویزیون به تولید پرداخت.

"نان، عشق و رویاها" محصول ۱۹۵۳ ویتوریو دسیکا، "روکو و برادرانش" فیلم مشهور نئورالیست ویسکونتی محصول ۱۹۶۰، "کلاهبردار" از فیلم‌های اولیه فلینی محصول ۱۹۵۵ و نخستین فیلم ارمانو اولمی با عنوان "شغل" محصول ۱۹۶۱ از دیگر فیلم‌های این مجموعه هستند.

"پدیده"، "گربه‌ای با ۹ دم" و "پرنده با پرهای کریستال" ساخته داریو آرجنتو نیز در این مجموعه جای دارند.

از این مجموعه تاکنون ۱۷۴ عنوان بازیابی شده و با کیفیت عالی در اختیار کمپانی آر ای ‌آی قرار گرفته است.

اکنون بازسازی ۲۹ فیلم دیگر در دست اجراست که درام فرانچسکو رزی با عنوان "من مگالیاری" و درام عاشقانه والریو زورلینی با عنوان "دختری با چمدان" از سال ۱۹۶۱ از جمله آنها هستند.