به گزارش هنرآنلاین، علیرضا جعفری با اشاره به‌ضرورت برنامه‌ریزی این شرکت بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، افزود:در همین راستا مراحل مطالعاتی و طراحی پروژه‌هایی همچون مرمت و بازسازی خانه چهار شهید،پهنه فرهنگی رودکی، موزه اسباب‌بازی، گذر فرهنگ لاله‌زار آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به مطالعات و طراحی پردیس‌های سینمایی رفاهی، تفریحی و ورزشی در سطح مناطق 22 گانه تهران اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه و رونق راسته کتاب‌فروشی و صنایع‌دستی نیز از دیگر اقدامات شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به شمار می‌آید.

به گفته جعفری، طراحی و بحث مطالعاتی راسته تئاتر و هنر شهر تهران و همچنین راسته ساز و نوا نیز از دیگر پروژه‌های این مجموعه برای سال 97 محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال 97 تکمیل برخی پروژه‌ها در اولویت ما قرار دارد، گفت: سردر پردیس تئاتر حرفه‌ای خاوران، توسعه زیرساخت‌های باغ کتاب، تجهیز مرکز نمایش‌های آیینی صبا، مسجد 72 تن و شهر تندیسان از جمله این پروژه‌ها به شمار می‌آیند.

جعفری با اشاره به نشست کمیته فنی، تصریح کرد: در این جلسه سیاست‌های اجرایی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در خصوص پروژه‌های سال 97 و رویکرد این مجموعه نسبت به جذب اعتبارات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه نحوه شناسایی و انتخاب مشاوران ذی‌صلاح و برنامه‌های محتوایی پروژه‌ها  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در این جلسه مقرر شد با شناسایی  کارشناسان خبره و تعیین شورای راهبری و همچنین تعیین شرایط احراز صلاحیت مشاوران، مقدمات عملیاتی شدن بودجه 97 پیگیری و بررسی شود.

وی با تأکید بر اینکه شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به عنوان شرکت تخصصی در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی پایتخت نقش به سزایی در تحقق توسعه پایدار فرهنگی اجتماعی  مبتنی بر شاخص‌های هویت بخش شهرهای اسلامی دارد، گفت: بررسی کمبودها و نیازهای شهر در زمینه فضاهای فرهنگی بخشی از رسالت‌های این شرکت به شمار می‌آید و یکی از مهم‌ترین سیاست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی لحاظ کردن ریتم هماهنگ در گسترش فضاهای فرهنگی در تمامی مناطق 22 گانه شهر تهران است.

به گفته جعفری این شرکت به شهر نگاه کلی و کلان داشته و تلاش می‌کند از فضاهای کالبدی شهر در مطلوب‌ترین حد ممکن برای مباحث فرهنگی اجتماعی بهره گرفته و در مسیر تحقق الگوی ایرانی اسلامی گام بردارد.