به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جایزه هنری قلب تهران، اسماعیل عباسی، ابراهیم صافی و بابک برزویه اعضای هیات انتخاب و داوری رشته عکاسی این جایزه هستند.

نخستین جایزه هنری قلب تهران در رشته‌های عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، تصویرگری و کارتون به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران، 25 فروردین تا هشتم اردیبهشت ماه سال 1396 در نگارخانه مدرسه دارالفنون برگزار می‌شود و علاقه مندان و هنرمندان می‌توانند تا ساعت 24 روز 14 فروردین سال 1396 در سایت این جایزه به نشانی www.tehranfestival.com  ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

شهرداری منطقه 12 تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه 12؛ محور ادیان و سنت‌های آیینی، منطقه 12 در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می‌شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ "ساختمان پلاسکو" و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.

دبیر نخستین جایزه هنری قلب تهران مسعود زنده روح کرمانی است و بهرام کلهرنیا (پوستر)، علی هاشمی شهرکی (تصویرگری)، مسعود شجاعی طباطبایی (کارتون) و محمدمهدی رحیمیان ( عکاسی) شورای دبیران این جایزه هستند.