به گزارش هنرآنلاین، عنوان این نمایشگاه "سال‌های ونکوور" است که حجت شکیبا  12 نقاشی مدرن مربوط به دوره قاجار و مینا شکیبا در آن  تعداد  25 تابلوی منظره با تکنیک رنگ روغن برروی بوم را در معرض تماشای عموم قرار داده‌اند.

حجت شکیبا با نقاشی‌هایش در هزار دستان ،کمال الملک و دلشدگان زنده یاد "علی حاتمی" در حافظه جامعه هنری ایران ماندگار شده است، او با برگزاری نمایشگاه‌های متعددی در رابطه با فردوسی ،خیام و مولانا سعی در بیان پیامی ادبی و فرهنگی در آثارش داشت، اما وی در این نمایشگاه از فضای آثار گذشته فاصله گرفته  و نقاشی‌هایی دکوراتیو با تکنیکی خاص و پرزحمت مربوط به دوره قاجار را به تصویر کشیده است.  شکیبا در این آثار بسیاری از ضعف‌های نقاشی قاجار را در کارهایش اعمال کرده اما در بعضی نیز آن‌ها را اصلاح کرده است. او به بخش زیبایی شناسی کار توجه ویژه داشته و برای هر چه زیباتر شدن اثر تلاش کرده است.

مینا شکیبا سال‌های زیادی در کنار همسرش حجت شکیبا به یادگیری نقاشی مشغول بوده است، او در حدود 25 سال است که به شکل حرفه ای نقاشی می‌کند. وی در این نمایشگاه منظره‌هایی با تکنیکی مدرن ارائه داده که آن‌ها را در کانادا به تصویر کشیده است. مینا شکیبا در این نمایشگاه نگاهی شاعرانه به طبیعت دارد و با تکنیکی قوی با استفاده از رنگ روغن با غلظتی بالا این آثار را خلق کرده است.

حجت شکیبا مهرماه 1328 در گرگان به دنیا آمده است و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه تهران آثارش در کشورهای مختلفی از جمله سوئیس ،انگلستان ،کانادا .... به نمایش عمومی درآمده است. او صاحب شش کتاب نقاشی ست که دیوان حافظ ، کوروش، رباعیات حکیم عمر خیام ،نقش عکس در هنر ایران وایران دخت ازمجموعه نقاشی‌هایش در این زمره‌اند .

مینا شکیبا دوره‌های مختلف نقاشی را در کانادا گذرانده است. او در حدود 25 سال است که به شکل حرفه ای نقاشی می‌کشد  و تاکنون در نمایشگاه‌های متعدد گروهی در ایران و کانادا شرکت داشته است.

نمایشگاه  نقاشی‌های "سال‌های ونکوور" تا چهارم اسفند ماه 95 در گالری شکوه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه (به جز پنجشنبه‌ها) از ساعت 16 تا 20 از این آثار درخیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو،کوچه سلیمی شمالی کوچه امیرنوری،شماره 19  گالری شکوه دیدن نمایند.