به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه کوفی‌­نگاری‌­های البرزی با 18 اثر ساعت 16 روز جمعه سوم دی ماه در گالری فردا افتتاح می‌شود و علاقه مندان می‌توانند از این نمایشگاه تا نهم دی ماه در گالری فردا واقع درخیابان کریمخان زند، زیر پل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی، شماره 2، طبقه دوم دیدن کنند.

البرزی در آثارش به دنبال ایجاد فضای سوررئال و فرا­­واقعی شخصی، بر اساس هندسه اپتیک است و سعی بر آن دارد که ذهن و چشم مخاطب را درگیر کرده و فضایی خاص مابین واقعیت و رؤیا ایجاد کند. دلیل انتخاب خط­کوفی ساختار هندسی آن است که مناسب­ترین فرم برای خلق فضای اپتیک در نقاشی خط است. در اصل در ادامه کاری که ویکتور وازارلی روزگاری ذهن مخاطب را درگیر کرد، البرزی ما­به­ازاهای وطنی و یا یک جغرافیای دیگر را بدان نسبت می‌دهد که عناصر وازارلی را به عناصر ایرانی و اسلامی ترجمه می‌کند. رنگ‌های آثار  بر اساس کاشیکاری های دوران اسلامی شکل گرفته و تأثیر گرافیک در آثار البرزی دیده می‌شود.

ساناز البرزی متولد 1365 اهواز و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرافیک است. تاکنون دو نمایشگاه انفرادی از آثار البرزی در نگارخانه هنر ایران و موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار شده است و آثار او در بیش از 20 نمایشگاه گروهی از جمله در موسسه فرهنگی، هنری صبا، گالری ساربان، عقیلی و ... به نمایش گذاشته شده و آثارش در کتاب‌های متعددی منتشر شده است.

البرزی همچنین جوایزی را از جشنواره‌های هنری از جمله جایزه نخست جشنواره ملی حضرت علی اکبر(ع) در سال 1391 دریافت کرده را دریافت کرده است. البرزی همچنین در جشنواره‌های ملی و بین المللی از جمله نوزدهمین و بیستمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان داوری را برعهده داشته است. ساناز البرزی علاوه بر کارهای حرفه ای هنری در حوزه آموزش و پ‍ژوهش هنر نیز فعالیت و در دانشگاه تدریس می‌کند و چندین مقاله نوشته و منتشر کرده است.