به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه پرتره نگاری  مشاهیر سینما و تئاتر ایران با مشارکت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با حضورصد نفر از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی از اردیبشهت ماه سال جاری آغاز شد  . پس از برگزاری ورک شاپ های اموزشی و عملی آثار ساخته شده ازروز جمعه 21 آبان ماه به مدت یک هفته در گالری آریانا در معرض دید عموم قرار گرفت . جمع بسیاری از هنرمندان و اصحاب  فرهنگ و هنر بود از این نمایشگاه بازدید کردند که از میان آن‌ها  می‌توان به اسامی نام آشنایی چون  فرهاد آئیش ، مجید مظفری، قطب الدین صادقی ، آتیلا پسیانی ، بهزاد فراهانی ، کامبیز درم بخش وآناهیتا نعمتی، اکبر عالمی ،امین تارخ ،داریوش اسد زاده و ... اشاره کرد.

رضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون پس از بازدید از نمایشگاه و در گفتگویی با ذکر این مطلب که در این نمایشگاه هنرمندان با تکنیک جادوگری کرده‌اند گفت  : دیدن این آثار برایم جالب بود . انجام هر کارهنری خوب است و به نظرم کار کردن در هر عرصه ای می‌تواند بسیار جالب است .

کیانیان که سابقه فعالیت در عرصه هنرهای تجسمی را نیز در کارنامه هنری خود دارد  در ادامه صحبت‌هایش  با انتقاد از چیدمان نمایشگاه خاطر نشان کرد :  این آثار را باید از فاصله مناسب دید تا پرتره هنرمند به خوبی نمایان شود از این رو تعدادی از کارها  متاسفانه قربانی فضای خاص نمایشگاه  شده است .

احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی نیز پس از بازدید از نمایشگاه با ذکر این مطلب که اگر داوود رشیدی زنده بود قطعاً از دیدن پرتره‌اش در این نمایشگاه خوشحال می‌شد اظهار داشت :برگزاری چنین نمایشگاهی کاری بسیار خوب و به جایی بود .اینکه با مهرهایی تصاویری این چنین خلق می‌شود برایم بسیارجذاب بود .

وی در خصوص پرتره داوود رشیدی نیز گفت : تصویری که از این پرتره داوود رشیدی به رشته تسبیح درآمده است متعلق به یکی از عکس‌های  سریال هزار دستان است  .اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه  وقتی می‌خواهند تصویری  از داوود رشیدی  کار کنند  کنند به این تصویر مراجعه می‌کنند  در حالی که بهترین عکاس‌ها از او عکس انداخته‌اند  و مجموعه ای نفیس را من در اختیار دارم و هر کس بخواهد در اختیارش قرار دهم .

برومند در پایان صحبت‌هایش با تشکر از هنرمندان ودست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه ابراز داشت : برایم بسیار ارزشمند است وقتی هنرنمایی جوان‌ها  و استقبال مردم از این نمایشگاه  را می‌بینم .

اصغر همت بازیگر سینما و تئاتر و از اعضای شورای سیاستگذاری گرتره نگاری مشاهیر سینما و تلوزیون نیز در صحبت‌هایی کنار هم قرار دان این همه پرتره را بسیار جذاب  عنوان کرد و ابراز داشت :  قطعاً بازدید کنندگان پس از بازدید از این نمایشگاه لذت کافی و وافری می‌برند . . این کار باید گسترش پیدا کند و در سطح جامعه عمومیت پیدا کند چرا که  با استفاده از این روش هنری هر کسی می‌تواند تصویری از خودش را بر روی مهره‌هایی چوبی بوجود بیاورد .

وی در خصوص چگونگی انتخاب صد نفر از مشاهیر سینما و تئاتر نیز گفت : انتخاب این تعداد بسیار فکر شده است. قطعاً بیش از صد هنرمند فعال و حرفه در عرصه سینما و تلوزیون فعال هستند . طبیعی بود که بیشتر چهره‌های پا به سن گذاشته  از میان مشاهیر سینما و تئتر انتخاب و کار شد .

همت در پایان صحبت‌هایش ضمن اظهار تأسف از درگذشت  تعدادی از  چهره‌های سینما و تئاتر همچون داوود رشیدی ،عباس کیارستمی و ...اظهار داشت :جای این هنرمندان در بین ما خالی است . از این رو برگزاری این نمایشگاه می‌تواند یاد و خاطره آن عزیزان را زنده نگه دارد .

در این نمایشگاه آثار صد نفر از چهره‌های نام آشنای سینما و تئاتر با همکاری صد نفر از هنرمندان هنرهای تجسمی با  نظارت مهدی روزبه ، فهیمه مختاریان ، آهو نوین ، آیلار پور زرگر ، مهدی  ساروخانی ،النا پروین ، فاطمه طائب ،پریسا شوبیری به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار گرفت همچنین  هیوا پاشایی مدیرهنری و حسن مطهری مدیر روابط  این نمایشگاه بودند

گفتنی است در ادامه ساخت پرتره‌های مشاهیر ایران ساخت پرتره شخصیت‌های ورزشی ایران به زودی آغاز می‌شود . فراخوان به منظور شرکت علاقمندان در ساخت پرتره‌های ورزشی ایران  به زودی منتشر خواهد شد .