گروه تجسمی هنرآنلاین: بتی وودمن به عنوان هنرمندی شناخته می‌شد که مرز‌ها را در دنیای هنر جابجا کرد. او را یکی از اولین سرامیست‌هایی می‌دانند که ثابت کرد سرامیک می‌تواند در ردیف عالیترین هنر‌ها باشد و آن را از صنایع دستی به هنر‌های زیبا منتقل کرد.

وودمن سخت کار کرد تا با مردان در دنیای هنر برابری کند. او همیشه از اینکه مردان هنرمند بیشتر مورد تقدیر قرار می‌گرفتند و قیمت‌های بالاتری برای کارشان در نظر گرفته می‌شد شکایت داشت.

نمایشگاهی از آثار وودمن سال ۲۰۰۶ در موزه هنر متروپولیتن در شهر نیویورک برگزار شد و این اولین باری بود که موزه برای یک هنرمند زن زنده نمایشگاه مرور آثار برگزار کرد و همچنین اولین نمایش انفرادی برای یک سفالگر زنده بود.

بتی وودمن

اکنون، خانم وودمن نمایش جدیدی در گالری دیوید کردانسکی در شهر نیویورک از ۲۹ اکتبر تا ۱۷ دسامبر خواهد داشت. این نمایشگاه که «بتی وودمن: مکالمات در ساحل، آثار دهه ۱۹۹۰» نام دارد ۱۴ اثر را نمایش می‌دهد که مربوط به دوره‌ای تعیین‌کننده و سرنوشت ساز در پیشرفت خانم وودمن به عنوان یک هنرمند مخالف ژانر است.

این گالری نماینده وودمن قبل از مرگش در سال ۲۰۱۸ بود. در بیانیه نمایشگاه آمده است: «به عنوان تصویری از کار‌های وودمن در دهه ۱۹۹۰، این نمایشگاه انواع مختلفی از کار‌های او را ترکیب می‌کند تا به بینندگان احساسی از مکالمه مداومی که وودمن با خودش در مورد توانایی هنر مبتنی بر سرامیک داشت، بدهد. ترکیب‌ایده‌های مدرنیستی و پست مدرنیستی در مورد نقاشی و مجسمه‌سازی.

محور اصلی این نمایش «مکالمات در ساحل» است، یک چیدمان که در سال ۱۹۹۴ ساخته شد و سال ۱۹۹۶ در هلند، پرتغال، فرانسه و بلژیک به نمایش درآمد، اما پس از آن به نمایش گذاشته نشده است.

بتی وودمن

لیسا مک کلور، مدیر اجرایی بنیاد وودمن، که در خانه و استودیوی سابق وودمنز در منهتن مستقر است، گفت که این بنیاد به شدت احساس می‌کند که چیدمان «مکالمات در ساحل» باید نقطه عطف نمایشگاه باشد. او «مکالمات در ساحل» را یک قطعه مهم نامید که جاه طلبی و خلاقیت وودمن را تجسم می‌بخشید و کار‌های بعدی او را پیش‌بینی می‌کرد.

وودمن یک سفالگر کاربردی بود که اقلام قابل استفاده‌ای مانند فنجان، نعلبکی و کاسه می‌ساخت اما در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ شروع به جابجایی مرزهای‌اشیاء خانگی کرد. او از محدودیت‌های رسانه خود عبور کرد و می‌خواست خاک رس فراتر از هزاره‌ها پیش برود، او تلاش کرد سرامیک را هیبرید کرده و آن را با مجسمه‌سازی و نقاشی ترکیب کند. وودمن، زنی بود که که محدودیت‌ها را نمی‌پذیرفت و «نه» را به عنوان پاسخ قبول نمی‌کرد.

بتی وودمن