به گزارش هنرآنلاین، این رویداد فرهنگی که به همت مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون، دبیری محمدمهدی تدین موغاری و با همکاری برج آزادی برگزار می‌شود شامل بخش‌های مختلف تجسمی و نمایشی است.

نمایشنامه خوانی «نزار این خواب تعبیر بشه» به کارگردانی سعید محبی و تهیه کنندگی مرکز فرهنگی هنری دارالفنون و همچنین نمایشگاه عکس و هنر‌های دیجیتال، همراه با رونمایی از کتاب صلح از دیگر برنامه‌های این یادواره است. نمایشگاه عکس شامل ۴۰ اثر از ۴۰ هنرمند دانش آموخته دارالفنون به ابعاد ۵۰×۷۰ بر روی کاغذ عکس و به صورت تخته شاسی است که این آثار پس از بازدید از موزه‌های صلح تهران، موزه جنگ، موزه دفاع مقدس، موزه شهدا و جلسات نمادشناسی صلح توسط هنرجویان مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون با رویکرد پژوهشی و خلق آثار مفهومی با تکنیک‌های عکس‌سازی، فتوکولاژ و فتومنی‌پولیشن تولید شده است.

یادواره «صلح، مقاوت‌، امید» هفت دوره متوالی آثار متعددی با پیام صلح و دوستی و جهانی عاری از جنگ و خشونت را به نمایش گذاشته است. این یادواره همه ساله همزمان با روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس آثار جدید خود را به نمایش می‌گذارد.

تدین دبیر برگزاری یادواره «صلح، مقاومت‌،امید» هدف از برپائی این نمایشگاه را گامی برای تحقق آرزوی جهانی عاری از خشونت و صلحی پایدار خواند و تأکید کرد که سال‌هاست با‌ امید و انتظار برای ظهور منجی عدل گستر این یادواره توسط مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون در روز ۳۱ شهریور ماه همزمان با روز جهانی صلح برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از ۳۱ شهریور تا ۸ مهر در نگارخانه برج آزادی درمعرض دید عموم علاقمندان قرار خواهد داشت.