به گزارش هنرآنلاین، عصر روز سه‌شنبه هشتم شهریورماه محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیر کل هنر‌های تجسمی و کاظم نظری مدیر کل هنر‌های نمایشی به دیدار احمد خلیلی‌فرد هنرمند پیشکسوت نقاش و مجسمه‌ساز رفتند.

در این دیدار خلیلی‌فرد به بیان خاطراتی از دوران تدریس در دانشگاه، حضور در جشنواره‌های مختلف و همکاری و همنشینی با هنرمندانی چون مرحوم حبیب‌الله صادقی پرداخت و با اشاره به برخی از آثار شاخصش همچون معراج و ظهر عاشورا ضمن ابراز ارادت به حضرت سیدالشهدا(ع) از نحوه شکل‌گیری‌ایده خلق این آثار تا طراحی و نقاشی آن مطالبی را بیان کرد.

در این دیدار عبدالرضا سهرابی با اشاره به کسالت جسمانی استاد خلیلی فرد از آمادگی این اداره کل برای پیگیری روند درمان‌ ایشان خبر داد و کاظم نظری مدیرکل هنر‌های نمایشی از دوران همکاری با‌ ایشان در دانشگاه سوره به بیان خاطراتی پرداخت.

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ نیز با اشاره به آثار این هنرمند پیشکسوت گفت: استاد خلیلی فرد به معنای واقعی کلمه یک هنرمند است، ‌ایشان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که وی را از دیگران متمایز می‌کند.

وی با اشاره به اخلاقگرایی در استاد احمد خلیلی فرد، اظهار داشت: اعلام وفاداری به ارزش‌های آفریده‌شده در دوران انقلاب اسلامی و همچنین ابراز ارادت به اهل بیت(ع) و آفرینش فداکاری و ایثار را در آثار این هنرمند نقاش مشاهده کرده‌ایم.

استاد احمد خلیلی فرد دارای نشان درجه‌یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد، همچنین وی برنده جایزه و دیپلم افتخار هنر مقاومت در سال ۱۳۸۷ است.