به گزارش هنرآنلاین، سیدعباس میرهاشمی دبیرکل پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با حضور در اردوگاه شهید باهنر کلکچال، از کارگاه‌های هنری جشنواره بیست و نهم بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید که عصر روز سه‌شنبه ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ اتفاق افتاد، به گفت‌وگو با محمد مهدی رحیمیان دبیر هنری بیست و نهمین جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان ایران و جمعی از استادان و داوران این دوره از جشنواره پرداخت و از نزدیک در جریان روند تعامل و هم‌افزایی استادان و هنرجویان قرار گرفت.

میرهاشمی پس از پایان این بازدید، ضمن اشاره به فضای مثبت حاکم بر بیست و نهمین جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان ایران گفت: بدون شک، جشنواره‌ای که جوانان در آن حضور داشته باشند، به اندازه کافی گیرایی و جذابیت دارد؛ چراکه مملو از انرژی است و این انرژی‌ها نتایج ثمربخشی را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان ایران واجد پیشینه‌ای قابل دفاع و حائز اعتنا است. خوشبختانه رویکرد این دوره بر این اساس بود که سطح تعامل میان استاد و شاگرد افزایش یابد و به این نوع از تعامل، توجه جدی‌تری صورت گیرد. این تجربه تازه‌ای در تاریخ جشنواره به شمار می‌آید و‌امیدوارم ماحصل آن، زمینه‌های لازم را برای شناخت تکنیک‌های هنری و خلق اثر توسط هنرجویان جوان فراهم آورد.

یادآوری می‌شود که بیست و نهمین جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان ایران به همت مرکز هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مؤسسه توسعه هنر‌های تجسمی معاصر و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، در ۱۱ رشته ارتباط تصویری(پوستر)، خوشنویسی(نستعلیق)، سفال و سرامیک، عکاسی، کاریکاتور(کارتون)، مجسمه‌سازی، طراحی، نقاشی، نگارگری(نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) و رسانه‌های هنری جدید(ویدیو آرت، چیدمان، هنر محیطی)، از شهریور تا آذر ماه سال جاری به دبیری محمد مهدی رحیمیان در تهران برگزار می‌شود.