به گزارش هنرآنلاین، این نمایشگاه با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی، نقاش و هنرمند رسانه‌های نوین هنری روز یکشنبه ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموعه راگادید واقع در باشگاه انقلاب تهران گشایش خواهد یافت. در این نمایشگاه ۶۰ اثر از ۲۲ هنرمند شامل نقاشی، مجسمه، چاپ و اینستالیشن در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مهدی اسماعیل‌زاده (هومان)، وحید‌امین، سعیده آرین، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوش رفتار رودی، کیوان رحیمی نژاد، سینا سلطانیانی، صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، ‌امیر حسین صدیق، پرستو عزیزی، ‌مانی کومار، معراج گل‌زاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهداد نجفی اسدالهی هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد هستند.

به گفته بهداد نجفی کیوریتور نمایشگاه؛ یکی از نقاط عطف در دوره کاری هر هنرمند دستیابی به شیوه شخصی است به صورتی که بدون نیاز به مراجعه به امضای اثر بتوان به هویت هنرمند پی برد. در این رویداد هنری سعی شده آثاری از هنرمندان که با شیوه‌های شخصی به موازات یکدیگر در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی افزود: با وجود تفاوت‌های فردی در رشته هنری، سبک و شیوه‌های شخصی هنرمندان، نمایشگاه آهنگی منسجم داشته و چیدمان آثار مسیری یکپارچه و هدفمند را در پیش روی بازدید‌کنندگان قرار می‌دهد.

سعیده آرین مدیر هنری این نمایشگاه در ادامه گفت: هنرمندان معاصر می‌کوشند از طریق خلق آثار هنری تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر» موجب شده هر هنرمند محتوا و‌ایده اصلی و فضای شخصی را دنبال کند که شبیه هیچکس نیست. شبیه دیگری نبودن، شبیه خود بودن پدیده‌ای است که سابق بر این موضوعیتی نداشت ولی امروزه دغدغه هنرمند معاصر پیش و پس از خلق اثر هنری است.

وی افزود: در نمایشگاه موازی آثار بیان‌گر اصالت فردی هنرمندان نقاش و مجسمه ساز ایرانی با نیم نگاهی به اصالت جمعی نمایش داده شده است.

امیرحسین صدیق هنرمند عرصه فیلم و سینما نیز در این نمایشگاه از آثار هنری خود رونمایی کرده و رسما وارد عرصه هنر‌های تجسمی می‌شود. صدیق در اینباره گفت: اثری که در این نمایشگاه شرکت داده‌ام، یکی از آثار مجموعه «هیزم‌های نسوخته» است که در چند سال اخیر روی این مجموعه کار می‌کنم.

او با بیان این مطلب که یکی از ویژگی‌های آثار این مجموعه احترام به طبیعت است، گفت: متأسفانه در دهه‌های اخیر موج بدی در ایران نسبت به تخریب محیط زیست به وجود آمده و درختان بسیار زیادی در کشورمان قطع شده‌اند تا به جای آن‌ها برج‌های سر به فلک کشیده بروید.

صدیق با اشاره به چگونگی شکل‌گیری این مجموعه گفت: سال‌ها پیش به دلیل نبودن گازوئیل، برای تأمین گرمایش خانه مجبور شدم تا یک کامیون درخت قطع شده خریداری کنم. از آن جا به یک باره این دغدغه برای من به وجود آمد که هر یک از این درختان داستانی پشت خودشان دارند و می‌تواند سال‌های سال داستانش را به نوعی به نمایش بگذارد. در حقیقت فکر خلق مجموعه «هیزم‌های نسوخته» از آن جا به ذهنم خطور کرد که ما چقدر داریم با طبیعت بد تا می‌کنیم.

او افزود: من با خلق این مجموعه سعی کرده‌ام، عضوی از یک درخت ماندگار شود تا داستان این درخت به نوعی ماندگار شود و با مقار سعی کرده‌ام داستان این درخت از دل یک عضو کوچک درخت بیرون بکشم و به نمایش بگذارم.

صدیق گفت:‌امیدوارم بزودی شرایط نمایش کامل مجموعه هیزم‌های نسوخته فراهم شود و این درخت‌ها فرصت این را پیدا کنند تا داستان‌شان در روزگاری که زمین بیش از هر دوره‌ای گرم شده و محیط زیست که یکی از عناصر اصلی آن درختان هستند در معرض نابودی هستند را بیان کنند و شرایطی بوجود آید تا نگذاریم محیط زیست نابود شود و درختان بیشتری سر بریده شوند.

نمایشگاه موازی که توسط مؤسسه هنری خوانش معاصر با مشارکت مؤسسه فرهنگی فرادید هنر فردا برگزار می‌گردد تا ۱۹ مرداد ماه همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب در مجموعه راگادید پذیرای بازدید‌کنندگان می‌باشد. گالری راگادید در باشگاه فرهنگی ورزشی انقلاب واقع شده است.