به گزارش هنرآنلاین، این نمایش گروهی با ۶۳ اثر گرافیتی بر بوم شکل گرفته است. مجموعه آثار توسط هنرمندان از جمله هشوار، گویان، غار، مین، نیروان، پدرام، راوین، ساحر، بم بم، آبی، خاموش، فرکول، اکوان و بتل وان خلق شده است. هر یک از آثار این مجموعه با حفظ ماهیت گرافیتی و تأکید بیشتر بر وجه آرتیستی و نقاشانه شکل گرفته است.

در بخشی از استیتمنت نمایش گروهی «اسپات» درباره تاریخچه گرافیتی نوشته شده: «نمی‌توان مفهوم آزادی را از گرافیتی جدا دانست. هنری که از اوایل دهه ۶۰ تا امروز در فرم و مضمون به فضایی تازه دست پیدا کرد و تنها آزادی و خلاقیت را به رسمیت شناخت. گرافیتی، دیوار‌های شهر را به مانند آینه‌ای از زندگی، ‌اندیشه و آرمان رهگذران خود بدل می‌کند. در این نمایش گروهی هنرمندان سعی بر انتقال اثر از روی دیوار‌ها به داخل گالری داشته‌اند، زیرا این اتفاق منجر به ارتباط هنرمندان متعدد در حوزه گرافیتی با جامعه هنری و شناخته شدن آن‌ها می‌شود. نمایش چنین آثاری در گالری‌ها فرصتی برای بررسی ماهیت و تامل بر آثار را فراهم می‌کند. این نمایش گروهی با حضور ۱۴ آرتیست و ۶۳ اثر بر روی بوم در مکانی متفاوت از آنچه تا امروز گالری خوانده شده، برپا می‌شود».

«اسپات» در گالری «استخر» و زیرمجموعه گالری آرتیبیشن با نگاهی به هنر معاصر و توجه به هنرمندان جوان و نوجو شکل گرفته است. این مکان داخل استخری بازسازی شده و داخل محوطه مجموعه «ربط» واقع شده است.

این نمایش گروهی از روز جمعه، ۳۱ تیر تا یکشنبه، ۱۴ مرداد در گالری «استخر» به آدرس شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه رضایی، پلاک ۶ برگزار می‌شود.