به گزارش هنرآنلاین، جمعه ٢٧ خرداد ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران تازه‌ترین تجربه‌های جستجوگرانه احمد آریامنش با عنوان «پس از پنجاه» رونمایی خواهد شد. آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه چکیده‌ای از حدود چهار دهه تجربه و عبور از پنجاه سالگی این هنرمند است که ماحصل روزگار تنهایی کرونا است!

احمد آریامنش در همدان به دنیا آمده و دارای مدرک استادی خط نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت شهرسازی است. وی در طی سالیان گذشته در نمایشگاه‌های بسیاری از جمله گالری‌های ساربان، والی، مژده، پردیس ملت، موزه معاصر، موزه امام علی، حراج تهران و... حضور داشته و در کشور‌های بسیاری از جمله انگلستان، فرانسه، سوییس، الجزایر، ایتالیا، ترکیه، روسیه، قزاقستان و آمریکا، آثارش به نمایش در آمده است.

مجموعه حاضر منتخبی است از سری مجموعه‌های شخصی آریامنش که هر یک دارای زادگاه تئوری خاص خود است. وی به فراخور زمان، مکان و حال درون، وارد یکی از احوالات مجموعه‌هایش می‌شود و فضای مورد نظرش را از خیال به واقعیت به تصویر می‌کشد.

آریامنش معتقد است که آثارش را بر مبنای آمیختن از عشق و عقل بنا می‌کند، چون بر این باور است که انسان همواره با این دو پدیده در تعامل و تقابل است و گاهی در این رزم و بزم عقل برنده می‌شود و گاهی هم عشق... اصولاً دنیا پر است از عناصر متضاد. از شب و روز گرفته تا زشت و زیبا و پست و بلند و... تا عقل و عشق...!!