به گزارش هنرآنلاین، خلق آثار اردشیر محصص با دیدگاه انتقادی و طنزی گروتسک و در اواخر دهه ۳۰ شروع شد، یعنی همان روزگاری که کاریکاتور در ایران صرفاً بار کمدی را بر دوش داشته است.

هادی حیدری، کاریکاتوریست در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه درباره رنگ در آثار این هنرمند، نوشته: «رنگ‌های اردشیر! بعضی از این آثار خود به خود طنزی سیاه و تأثیرگذار در دل داشتند و محصص با خطوطی قدرتمند و در برخی آثارش با رنگ‌های ویژه، آن‌ها را وارد طرح‌ها و کاریکاتور‌هایش کرد. به باور من، آن‌چه محصص را شخصیتی جالب و قابل بحث می‌کند، فراتر از هنرش، هوش هنرمندانه در نوع ارائه آثارش است، آنجا که با طرح‌های سیاه و سفیدش همان کاری را انجام می‌دهد که با رنگی کردن آنها».

نمایشگاه «رنگ‌های اردشیر» با ۱۵ اثر رنگی از اردشیر محصص در تاریخ ۶ خرداد به صورت حضوری افتتاح می‌شود و سپس از تاریخ ۱۵ خرداد به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن به آدرس arthibition.net در دسترس است.

علاقه‌مندان می‌توانند روز جمعه ۶ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری آرتیبیشن به آدرس تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان ناصری، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ از این نمایشگاه بازدید حضوری داشته باشند.