به گزارش هنرآنلاین، الهام عظیمی در نمایشگاه «من زمینم، تو درخت» نگاهی تغزلی، سرزنده و شاعرانه به طبیعت دارد و این نمایشگاه به نوعی گرامی داشت زمین و اهمیت محیط زیست است.

الهام عظیمی برای معرفی این مجموعه نوشته است: « بارزترین خصیصه طبیعت را می‌توان تغییر و تداوم دانست که این دو عامل هر لحظه زیر پوستِ طبیعت و به تبع آن انسان در جریان بوده و نشان می‌دهند که انسان و طبیعت از هم نمی‌گسلند و همواره در حال ادراک و دریافت یکدیگرند. در طی دو سال گذشته و با آغاز همه‌گیری بیماری، شکافی در این پیوند به وجود آمد که اهمیت حضور، ‌اندیشیدن و زیستِ دوباره طبیعت را به ما یادآور شد.

با توجه به آن‌چه گفته شد می‌توان مجموعه‌ای که در گالری مژده به نمایش درمی‌آید را تغییری در چهرۀ طبیعت در نظر گرفت، طبیعتی بدون حضور انسان، که لایه‌لایه در حال ترمیم و نوزایی بوده و این تحول شگرف را به چشم می‌کشد. تنیدگی لایه‌های رنگی، همان حضور در طبیعت، ‌اندیشیدن به آن و زیستن در بطن این جهان همواره در تغییر است.

الهام عظیمی متولد ۱۳۷۰ تهران فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نقاشی دانشگاه الزهرا تهران، کارشناسی نقاشی دانشگاه تهران و دیپلم نقاشی هنرستان هنر‌های تجسمی است. آثار او پیش از این در چندین نمایشگاه گروهی ارائه شده است.

«من زمینم، تو درخت» تا سوم خرداد ( غیر از شنبه‌ها) هر روز ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ میزبان است.