به گزارش هنرآنلاین، کتاب «قباد شیوا از میان گفته‌ها و نوشته‌ها» از سوی نشر هنر معاصر و بنیاد لاجوردی در زمستان ۱۴۰۰ منتشر شده است. این اثر مجموعه‌ای از مقالات، سخنرانی‌ها‌، یادداشت‌ها و گفتگو‌ها پیرامون زندگی، افکار و آثار قباد شیوا است و گزیده مطالبی که در سال‌های اخیر در رسانه‌های مختلف درباره این گرافیست معاصر، آثار و یا فعالیت‌های او منتشر شده را در یک مجلد گردآوری کرده است.

ناشر در معرفی این کتاب نوشته است: «بیش از هشت دهه از زندگی پربار قباد شیوا، این گرافیست نوآور ایرانی می‌گذرد. آوازه‌اش جهانی است و از گذر پر فراز و نشیب عمر او، می‌توان سیمای طراح گرافیک صاحب سبکی را دید که هنرمندی خلاق و معلمی سخت‌کوش و اثرگذار است. دشوار است هنرمندی بتواند سالیان متمادی فعالیت حرفه‌ای مستمر داشته باشد، از خلال رویداد‌های اجتماعی سهمگین به سلامت بگذرد، به چهره‌ای فرهنگی تبدیل شود و با حفظ انرژی بی‌پایان خود به آفرینش هنری ادامه دهد.»

این نشست ساعت پنج بعدازظهر چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ با حضور قباد شیوا، توکا ملکی، معراج قنبری و علی دهباشی در کتابفروشی فرهنگان فرشته به نشانی خیابان فیاضی (فرشته)، بعد از چناران، پلاک ۵۰ برگزار می‌شود.