به گزارش هنرآنلاین، عبادرضا اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی موزه هنر‌های معاصر تهران با اعلام مطلب فوق گفت: سرمایه اصلی موزه هنر‌های معاصر تهران‌هنرمندان است و ما قصد داریم فضایی فراهم کنیم تا دیدگاه‌های هنرمندان در مدیریت موزه به صورت معناداری تجلی یابد، با همین هدف ان‌شاءالله پس از ماه مبارک رمضان، سلسله نشست‌هایی با گروه‌های مختلفی از هنرمندان با سلایق گوناگون تشکیل می‌دهیم و شنونده آرا و راهنمایی‌های آن‌ها خواهیم بود.

عبادرضا اسلامی رئیس موزه هنر‌های معاصر تهران تأکید کرد: ما پس از سلسله نشست‌هایی با هنرمندان، شورای هنری مشورتی موزه هنر‌های معاصر تهران را در دستور کار قرار می‌دهیم و پس از مشورت‌های هنری همه نمایشگاه‌ها و رویداد‌های موزه را با هدایت این شورا و مشاوران که به جامعه هنری معرفی خواهند شد، پیش خواهیم برد.

اسلامی خاطر نشان کرد: می‌دانم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه هنری سامان‌یابی گنجینه موزه و تکمیل فرایند شناسنامه‌دار شدن همه آثار این گنجینه است، با کمک و همراهی دوستانی که این امر مهم را با دقت و وسواس پیش برده بودند این کار خیلی زود، مجدد از سر گرفته می‌شود و حتماً از نمایندگان هنرمندان نظیر انجمنهای هنری دعوت خواهیم کرد از این فرایند دیدن کنند و به روز در جریان این امر مهم باشند.

او گفت: متأسفانه مدتهاست سایت موزه هنر‌های معاصر تهران وجود خارجی ندارد و پیگیری‌های ما بدین جا رسید که کاری هم برای برنامه‌نویسی سایت انجام دهیم، مقدمات قانونی این امر هم فراهم شده است، تا با راه‌اندازی سایت کار‌های گنجینه در معرض دید و تماشای علاقمندان قرار گیرد. حتماً در این مهم به مباحث روز مانند نمایش آنلاین نمایشگاه‌های موزه، بخش خبری به روز، ارائه تحلیل‌ها و گزارش‌های دلخواه جامعه هنری توجه خواهد شد.

او افزود: در همین راستا فضای رسانه‌ای پیرامون موزه ارتقا خواهد یافت تا آثار هنری که در موزه هنر‌های معاصر تهران به نمایش درمی آیند به بهترین شکل دیده شوند از جمله فضای اینستاگرام موزه شاهد تغییرات مثبت خواهد بود تا گلایه‌های هنرمندان مرتفع شود.

او گفت: به زودی برنامه‌های مختلف موزه از نشست‌های گفت‌وگو محور و پژوهشی تا سینما تک، برنامه های‌شان را اعلام می‌کنند و ما شاهد فعالیت‌های هنری بیشتری در موزه خواهیم بود. علاوه بر این تلاش خواهیم کرد سالن اجتماعات موزه با همکاری نهاد‌ها و گالری‌های هنری پررونق باشد تا همه این‌ها به حضور پررنگ هنرمندان در موزه بینجامد.

عبادرضا اسلامی در ادامه یکی مهم‌ترین مشکلات موزه را ضعف‌های عدیده عمرانی، کمبود امکانات و تجهیزات فنی خواند و گفت: ایرادات مرمتی بجا مانده نیز کار کارشناسی بیشتری می‌طلبد، مثلاً سیستم برودتی هوا مشکل اساسی دارد و فقط برای مخزن موزه سیستم سرمایش و گرمایش مناسب تعبیه شده است و برای بقیه فضا‌های موزه نیز باید چاره‌اندیشی شود.

علاوه بر این بخش‌های تخصصی موزه از واحد مرمت تا مثلاً واحد عکاسی و... خواهان تجهیزاتی متعددی هستند که مدتهاست به روز‌رسانی نشده‌اند و برای انبوه این کاستی‌ها، از مدیران بالا دستی خواهان حمایت و کمک شده‌ایم.

او گفت: به تازگی آقای محمود سالاری معاونت محترم هنری از موزه دیدن کردند و در جریان ریز امور قرار گرفتند، خوشبختانه‌ایشان هم توجه و علاقه ویژه به موزه دارند و قول‌های مساعدی برای ساماندهی و روزآمدی موزه دادند که ما در حال پیگیری آن هستیم.

اسلامی درباره برنامه‌های نمایشگاهی آینده گفت: بدیهی‌است ما به تعهداتی که مدیریت قبل در قبال نهاد‌های هنری و هنرمندان داده پایبند هستیم؛ جدول برنامه‌ای تا پایان سال وجود دارد که برخی‌شان مشخص‌اند و برخی متأسفانه فاقد طرح و یا به اصطلاح پیشنهاد پژوهشی روشن هستند که با کارشناسان دست‌اندرکار این جدول در حال پیشبرد کار هستیم.

او گفت: همه رویکرد‌های مناسبی که در دوره‌های گذشته مدیریتی موزه انجام شده به طبع آن ادامه می‌یابد و به سهم خود تلاش می‌کنیم با گفت‌وگو با هنرمندان، تشکیل شورای مشورتی و حضور مشاوران هنری از متن جامعه هنری کمبود‌های گذشته را اصلاح کنیم.