به گزارش هنرآنلاین، «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» در استقبال از بهار و سال نو با هدف معرفی تهران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری و همچنین بالا بردن روحیه نشاط در خانواده و جامعه، با استفاده از ظرفیت‌های مفهومی کارتون (طنز ترسیمی) از سوی خانه کاریکاتور ایران و با مشارکت ستاد گردشگری شهرداری تهران برگزار شد.

در نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره ۷۳ اثر کارتون با موضوعات باغ‌های تهران، تنوع زیست محیطی، زیبایی‌های تهران، اماکن تاریخی و مذهبی، هویت شهری، قصه‌ها و روایت‌ها، فرهنگ و آداب محلات قدیمی تهران، گردشگری تیمچه‌ها و بازار‌های سنتی تهران، معماری و منظر شهری تهران، دروازه‌های قدیم تهران، حمل و نقل شهری در تهران قدیم و جدید، طبیعت تهران، خانواده و گردشگری، آئین‌های نوروز و سال نو، ارائه شده است.

آیین گشایش این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در خانه کاریکاتور ایران برگزار می‌شود و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷، پنجشنبه‌ها ۹ تا ۱۳ به استثنای روز‌های تعطیل به خانه کاریکاتور ایران در خیابان دکتر شریعتی، تقاطع شهید همت، خیابان شهید داود گل‌نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن (کتابی)، پلاک ۴۴ مراجعه نمایند.