به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی به عنوان نماینده ویژه دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در دومین جشنواره و نمایشگاه توانیابان هنرمند (همام) ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه از نزدیک با آثار هنرمندان حاضر در این رویداد هنری آشنا شد و در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید دو ساعته خود در فضایی صمیمی با هنرمندان توانیاب به گفت‌وگو با آنها پرداخت و از نزدیک در جریان آثار ارائه‌شده قرار گرفت. وی در حاشیه این بازدید ضمن شنیدن مسایل و مشکلات هنرمندان توانیاب، قول مساعد داد تا تمامی موارد مطرح‌شده را تک تک توسط همکاران صندوق اعتباری هنر پیگیری کند و به سرانجام نتیجه برساند.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر همچنین ضمن ستودن آثار ارائه‌شده در این نمایشگاه، از تحت پوشش قرار دادن همه ۲۱۰ هنرمند شرکت‌کننده توانیاب در این نمایشگاه در صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: در اولین فرصت ممکن با هماهنگی مسئولان و دست‌اندرکاران نمایشگاه درباره هماهنگی برای عضویت این افراد اقدام لازم انجام می‌شود.

پوراحمدی همچنین حمایت و کمک به هنرمندان به ویژه هنرمندان توانیاب را وظیفه صندوق اعتباری هنر برشمرد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره وزارتخانه در دولت مردمی همواره بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر تاکید داشته و دارد. از این رو حضور بنده نیز در راستای همین سیاستگذاری و اولویت دولت مبنی بر کمک و حمایت از هنرمندان صورت گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همگان به ویژه مسئولان دعوت کرد تا با حضور خود در چنین نمایشگاه‌‌ها و جشنواره ها ضمن دلگرمی هنرمندان توانیاب برای ادامه راه و تلاش آنها، با خرید آثار، انگیزه ای برای ادامه مسیراین قشر فرهیخته فراهم کنند.

توانیابان هنرمند همچنین حضور وزیر محترم فرهنگ در این نمایشگاه را توجه و اهتمام ویژه ایشان به اصحاب هنر عنوان کرده و بابت دستور خرید شماری از آثار هنری هنرمندان توسط پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری تشکر و قدردانی کردند.

دومین جشنواره همام (جشنواره تخصصی ویژه توانیابان کشور) با نمایش ۲۴۰ اثر خوشنویسی، نقاشی و صنایع دستی از هنرمندان توانیاب از روز جمعه ششم اسفند آغاز به کار کرده و تا ۱۰ اسفند در مجتمع فرهنگی هنری صبا دایر است.