به گزارش هنرآنلاین، مجموعه آثار عاطفه محمدپور با عنوان «من رویا را زیسته‌ام» عصر جمعه دهم دی‌ماه در گالری ژاله افتتاح می‌شود. عاطفه محمدپور در مجموعه «من رویا را زیسته‌ام» طرح‌های منظم و هندسی‌وار قطعات کوچک و بزرگ آیینه‌ها در کنار نقاشی ابستره را با رنگ سیاه و سفید تلفیق کرده است که نمایانگر ذهنیت رویاگونه او به دنیای اطرافش است را به مخاطب ارائه دهد.

عاطفه محمدپور متولد ۱۳۶۱ است. وی فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه مازندران است. او اولین مجموعه نمایشگاهی خود را درسال ۱۳۹۳ در گالری شلمان برگزار کرد. از جمله افتخارات وی می‌توان به کسب رتبه نخست جایزه طراحی و دیزاین در ارت فستیوال قطر در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

شرکت در گالری پولخری هلند در شهر لاحه همچنین حضور در آرت‌فیر استامبول و آرت فستیوال قطر وارت فیر بدروم و آرت ورد دبی و بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی در داخل ایران از جمله گالری گلستان و گالری ثالث و گالری آرت دیزاین و…. نمایشگاه انفرادی گالری ژاله در سال۱۳۹۷ از جمله فعالیت‌های این هنرمند است.

درباره این نمایشگاه آمده است: آینه پیوسته در هنر و معماری ایران نمادی از روشنایی، پاکی و صداقت بوده و آیینه کاری ریشه در سنت‌های کهن ایرانی دارد. ترکیب فضای آبستره سیاه و سفید نقاشی‌ها با آینه فضایی رویا گونه را برایم تداعی می‌کند. گویی رویا برایم دریچه‌ای است که از درون آن تجربه‌های زیسته‌ی تلخ و شیرین خود را در این دوره از روزگار بازبینی و لبه‌های تیز و برنده‌ آنرا کمی نرم‌تر کنم. آینه‌ها هر آنچه بر ما گذشته را با صداقت تمام بازگو می‌کنند، دوباره به آینه نگاه کن...