به گزارش هنرآنلاین، نخستین دوره‌ رویداد «سی مجسمه، سی مجسمه‌ساز» با کیوریتوری قدرت‌الله عاقلی در آذر سال ۱۳۹۵ در گالری ایران‌شهر برگزار شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه مرور مجسمه‌سازی ایران از طریق نمایش آثار سی هنرمند مجسمه‌ساز از سه نسل مختلف بوده است.

گالری ایران‌شهر در آذر سال ۱۳۹۶ دوباره میزبان دومین دوره‌ «سی مجسمه، سی مجسمه‌ساز» شد. در این نمایشگاه هم سی اثر از مجسمه‌سازان مختلف و از نسل‌های مختلف در معرض تماشای عموم قرار گرفت.

در سومین دوره‌ «سی مجسمه، سی مجسمه‌ساز» آثاری از این هنرمندان در گالری آرتیبیشن به نمایش درخواهد آمد: پرویز تناولی، چنگیز شهوق، ژازه تباتبایی، بهروز حشمت، شجاالدین شهابی، ‌امیررضا یاراحمدی، بهروز دارش، فاطمه امدادیان، مهدی سحابی، جمشید مرادیان، کوروش گلناری، بیتا فیاضی، ‌امیر معبد، رضا لواسانی، عباس مجیدی، کیوان پور نصیرنژاد، محمدرضا خلجی، قدرت‌الله عاقلی، عبدالناصر گیو، گلی توکلی، حمیدرضا فتوحی، کیوان بیراوند، محسن غلامی، فرزانه حسینی، محمد مروستی، روزبه نعمتی‌شریف، اعظم حاتمی، آوا طباطبایی، مرتضی شعبانی، رضا صمندانیان.

این گروه از مجسمه سازان با آثار مفهومی و نوین خود به روایت‌هایی از اجتماع و گذشته تاریخی می‌پردازند که با الگو‌ها و قالب‌های این سرزمین هم خوانایی دارد و با مصادیق زمان و مکان هم عرض است.

سومین رویداد «سی مجسمه، سی مجسمه‌ساز» از روز جمعه، ۳ دی، در گالری آرتیبشن آغاز و تا ۱۳ دی ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز، از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری آرتیبیشن به نشانی: خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل‌نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا (قندی)، شمار‌ه‌ ۶ مراجعه کنند.