به گزارش هنرآنلاین، سیدعباس میرهاشمی دبیر کل این دوره از جشنواره، درباره تعیین هیأت انتخاب و داوری گفت: جشنواره هنر‌های تجسمی به واسطه ساختار ویژ‌های که دارد نیاز به گروه داوری حرف‌های دارد که بتوانند به‌طور کاملاً تخصصی، آثار رسیده به جشنواره را برای نمایش در ایّام جشنواره انتخاب و داوری کنند. از این رو در همفکری و تعامل با شورای دبیران جشنواره، به این گروه از هنرمندان رسیدیم.

میرهاشمی افزود: این هنرمندان، آثار رسیده بر اساس فراخوان را در بعضی از رشته‌ها در یک مرحله و در بعضی دیگر در دو مرحله انتخاب و داوری می‌کنند و پس از نمایش آثار در نمایشگاه، آثار برگزیده را در هر رشته انتخاب می‌کنند.

دبیرکل جشنواره هنر‌های تجسمی فجر گفت: هنرمندان تجسمی سراسر کشور می‌توانند تا تاریخ دوازدهم دی ماه طبق فراخوان، در وب سایت جشنواره به نشانی: fajrtajasomi.ir ثبتنام کنند و آثار خود را بارگذاری کنند که طبق تقویم اجرایی جشنواره، جلسات انتخاب مرحله اول برگزار می‌شود و پس از آن در رشته‌هایی که باید اصل آثار تحویل داده شود، مرحله دوم انتخاب صورت می‌گیرد.

میرهاشمی اسامی هیأت انتخاب و داوری چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر را به شرح زیر اعلام کرد:

رشته تصویرسازی: علی خدایی، پیمان رحیمی‌زاده، علی هاشمی‌شهرکی

رشته خوشنویسی: احمد عبدالرضایی، ‌امیراحمد فلسفی، یدالله کابلی خوانساری

رشته رسانه‌های هنری جدید: کریم الله‌خانی، فرشته عالمشاه، آزاده گنجه

رشته سرامیک: کوروش آریش، احدالله شکری‌پور ماسوله، هیربد همت‌آزاد

رشته طراحی گرافیک: کوروش پارسانژاد، مصطفی گودرزی، علی وزیریان

رشته عکاسی: فرهاد سلیمانی، کریم متقی، مجید ناگهی

رشته کاریکاتور: بهمن عبدی، جواد علیزاده، غلامعلی لطیفی

رشته مجسمه: محمد بهرامی، بهروز دارش، ایرج محمدی

رشته نقاشی: کاظم چلیپا، یعقوب عمامه‌پیچ، آرمان یعقوب‌پور

رشته نگارگری: بهمن شریفی، حسین عصمتی، محمد نباتی

اطلاعات و اخبار چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر علاوه بر سایت جشنواره، در فضای مجازی به نشانی @tajasomi در دسترس علاقه‌مندان است.