به گزارش هنرآنلاین، علی‌اکبر صفی‌پور دفتر آموزش و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: در راستای ضرورت تحقق عدالت آموزشی برای برخورداری فرزندان ایران اسلامی از امکان برابر در آموزش‌های فرهنگی و هنری، ثبت نام در طرح آموزش همگانی هنر در ۱۱ استان محروم و مرزی آغاز شده است.

صفی پور گفت: این طرح با رویکرد و شعار تحول و عدالت محوری در دولت سیزدهم و صیانت از هنر‌های ملی، بومی و محلی در حوزه فرهنگ و هنر، در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و مرزی طراحی شده است که در نخستین گام آموزش رشته‌های مختلف هنری به صورت رایگان و با هدف کمک به رونق کسب و کار‌های هنری و کشف استعداد‌های هنری در این مناطق اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح آموزش هنر در دو بخش شامل برگزاری کارگاه‌های آموزشی در ۵۱ رشته هنری منتخب در دوره کوتاه مدت و اقدامات تأسیسی در خصوص کمک به توسعه و راه‌اندازی آموزشگاه‌های آزاد هنری، هنرستان‌های هنر‌های زیبا و مراکز مهارت‌آموزی در شاخه فرهنگ و هنردر مناطق محروم و مرزی با بازه دراز مدت انجام می‌شود.

صفی پور در ادامه گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر شامل، استان ایلام ۲۲۸ نفر، آذربایجان غربی ۳۴۸نفر، بوشهر ۸۲۰نفر، جنوب کرمان ۱۶۴۴نفر، خراسان جنوبی۵۴۷نفر، خراسان شمالی ۸۵نفر، خوزستان ۵۰۳۰نفر، سیستان و بلوچستان ۶۸۰نفر، کهکیلویه و بویراحمد ۵۲۲نفر، لرستان ۹۳۹نفر و هرمزگان ۱۱۶۸نفر ثبت نام کرده‌اند.

این طرح در حوزه آموزش مهارت‌های هنری با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، ستاد عالی کانون فرهنگی هنری مساجد، انجمن سینمای جوانان ایران، ادارات کل معاونت امور هنری و سایر نهاد‌های دولتی و مردمی اجرا می‌شود و علاقه‌مندان در این مناطق تا ۱۵ آذر ماه فرصت دارند با ورود به سامانه amoozesh. azmoonehonar.ir نسبت به ثبت نام در یکی از رشته‌های پیشنهادی اقدام کنند.

دوره‌های آموزش هنر از دی ماه آغازمی شود و پس از پایان به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.