به گزارش هنرآنلاین، هیرو شیخ‌الاسلامی هنرمند معاصر کشورمان، تازه‌ترین نقاشی‌های خود را با نگاهی به موسیقی منطقه کردستان کشیده است. این نقاشی‌ها نگاه متفاوتی به موسیقی، ساز‌ها، نوازندگان و خنیاگران موسیقی کردستان دارند و در آرت‌سنتر به نمایش درمی‌آیند.

هیرو شیخ‌الاسلامی درباره شکل‌گیری مجموعه‌ «نوای زروان» گفت: شکل‌گیری این مجموعه از سال ۱۳۹۸ آغاز شد. در این مدت سه سال حدود ۳۰ تابلو نقاشی کشیدم که در نمایشگاه پیش رو ۱۵ تابلو از همین مجموعه روی دیوار قرار می‌گیرد.

او درباره تأثیر موسیقی بر نقاشی‌هایش تأکید کرد: من در خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که موسیقی در آن جریان دارد. خواهرم یکی از هنرمندان خوب موسیقی ایران است و گروه «ژیوار» را سرپرستی می‌کند.

این نقاش گفت: از کودکی در میان دور هم نشینی‌ها و هم نوازی‌های موسیقی بودم و از همان‌جا عشق به موسیقی در وجودم شکل گرفت. اگر نقاش نمی‌شدم حتماً موسیقی را دنبال می‌کردم.

شیخ‌الاسلامی تأکید کرد: به خاطر علاقه شدیدی که به موسیقی دارم، سعی کردم که در این پروژه، موسیقی را به زبان نقاشی به تصویر بکشم و از این طریق ساز خودم را بزنم.

وی ادامه داد: اگر موسیقی نباشد گویی نقاشیِ من به دنیا نمی‌آید و موسیقی تکمیل‌کننده نقاشی‌های من است.

هیرو شیخ الاسلامی متولد ۱۳۶۱ در سنندج و لیسانس معماری است. نقاشی را به صورت تجربی کار کرده و تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی داشته است. نمایشگاه نقاشی در گالری ملک شاهی سال ۱۳۹۰، گالری هنر اربیل کردستان عراق ۱۳۹۱، گالری ثالث ۱۳۹۵ و شرکت در ۳۱ نمایشگاه گروهی ایران از جمله فعالیت‌های داخلیِ این نقاش بوده است.

نمایشگاه گروهی هنرمندان معاصر ایران در لیسبون پرتقال، پروژه مشترک آرت دام - پنج زن نقاش ایران و سوئد، نمایشگاه گروهی می‌تریا گالری هلند، آرت اکسپو دانژه در آلمان و نمایشگاه گروهی یونسکو در روسیه فعالیت‌های خارجیِ هیرو شیخ‌الاسلامی به حساب می‌آیند.

آیین افتتاحیه نمایشگاه «زروان» جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود. نمایشگاه نقاشی‌های هیرو شیخ‌الاسلامی از ۲۱ آبان تا ۲ آذر در آرت سنتر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۱ به باغ انجمن خوشنویسان، بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، آرت‌سنتر مراجعه کنند.