به گزارش هنرآنلاین، نقاشی‌های جواد علیمحمدی اردکانی در مجموعه «زمین» با نگاهی متفاوت به طبیعت و یادآوری «زمین» به عنوان بستر اصلی و اولیه زیست بشریت، خلق شده است. هدف از نمایش این آثار علاوه بر اهمیت تکنیک و زیبایی‌شناسی هنری در نهیبی است که به مخاطب و نوع نگرش و برداشتش از طبیعت پیرامونش خواهد داشت، تأکید می‌کند.

اردکانی که پژوهش هنر را در مقطع دکترا آموخته، پیش از این مجموعه آثارش در هفده نمایشگاه گروهی و انفرادی از جمله گالری‌های لاله، باران، درسا، اکو و فرمانفرما به نمایش در آمده است و طی سه دهه فعالیت اکنون با مجموعه «زمین» به گالری آرتیبیشن می‌آید.

در استیتمنت این نمایشگاه نوشته شده: «از خاک و خُرده سنگ تا کوه‌های سترگ و از مِهِ سیال تا آسمان ابراندود، نه در درخشان‌ترین ساعاتِ نورانی روز، بلکه در لحظاتی که جلوه‌ی "زمین" با کژتاب‌های نورِ غروب یا صبحگاهان و یا تیرگی شباهنگامی که هیأت و هیبتِ این عناصر حادثه‌ی «زمین-بودگی» را ممکن کرده، موجِد پویاییِ تکاملیِ نگاهِ به "زمین" در مجموعه‌ای است که جواد علیمحمدی اردکانی به همین نام فراهم آورده است. تأثیر سایه‌ها یا تجلیِ شگفت‌انگیز نور خورشید در پیکره‌ی ابر‌ها و یا پرهیبِ حس‌انگیز تاریک و روشنِ شبانگاهی بر دامنه و قامت کوه‌ها انتخاب و بازآفریده شده‌اند تا دیالکتیکی از تلفیق ادارک دیداری مخاطب از عناصر سختِ زمین، در‌هم‌تنیده با عناصرِ نرم آن به وجود آورد».

نمایشگاه زمین از ۲۱ آبان تا ۳۰ آبان ماه برای نمایش عمومی برپاست و بازدید از این نمایشگاه هر روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ و در روز‌های تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با هماهنگی قبلی امکان‌پذیر خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای آثار از نزدیک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل‌نبی (غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا (قندی)، شماره شش، گالری آرتیبیشن مراجعه نمایند.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه در سایت آرتیبیشن (www. artibition. net) دایر خواهد شد.