به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه نقاشی «صحنه» با ۱۳ اثر از آیدا رزاق زاده و با موضوع زن و دغدغه‌های او در گالری ایده برگزار می‌شود. آیدا رزاق زاده علاوه بر نقاشی در حوزه تئاتر و سینما نیز فعال است. او زنانگی پنهان در پدیدارهای اطرافش را به تصویر می‌کشد، آن‌چنان‌که عناصر آثارش در طلب تفسیر خویش در نسبتی هستند که او به عنوان یک زن  با زندگی دارد.

برای او مفاهیم کلی مانند ارتباط با هستی، جایگاه انسان در زندگی و شرایط اجتماعی در این موقعیت ذهنی تعریف می‌شوند و به ایجاد حالات درونی مورد نظر او همچون تعادل و آرامش یاری می‌رسانند. خویشتنی که او سعی در کشف آن دارد لایه‌های خود را از مرزهای روزمرگی تا بطن روح گسترده است و نقاش را بر آن می‌دارد تا از معمول‌ترین چیزها در هیئت اشیا و موقعیت‌های پیش رو به درک آن برسد و امر ساده نه تنها در سادگی‌اش فهم و تاثیرگذار شود، بلکه راه به دغدغه‌های روح او نیز ببرد. در حقیقت تضاد و غیابی که مابین عناصر در آثار او سر برمی‌آورند زندگی را به پرسش گرفته‌اند، پرسش از وجهی که در دل تاریکی نور را فرامی‌خواند.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «صحنه» می‌توانند ۷ تا ۱۹ آبان ماه به گالری ایده به نشانی کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، شماره ۲۶ مراجعه کنند.